Pereiti prie turinio

Stebuklingas kardas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Stebuklingas kardas

PavadinimasQuest for Camelot
Kilmės šalisJAV
RežisieriusFrederik Du Chau
Prodiuseris (-iai)Andre Clavel
Dalisa Cohen
Zahra Dowlatabadi
Scenaristas (-ai)Kirk De Micco
David Seidler
Frederik Du Chau
ir kt.
KompozitoriusPatrick Doyle
VaidinaJessalyn Gilsig
Cary Elwes
Gary Oldman
Eric Idle
Metai1998
ŽanrasNuotykių, fantastinis
Trukmė86 min.
Kalbaanglų
PlatintojasWarner Bros.
Biudžetas40 mln. JAV dol.
Pajamos22 510 798 JAV dol. (JAV)
IMDb įrašas

Stebuklingas kardas (angl. Quest for Camelot) – 1998 m. JAV animacinis filmas, pastatytas „Warner Bros. Animation“ studijoje. Filmas paremtas Veros Čapman (Vera Chapman) romano „The King’s Damosel“ motyvais.

Filme pasakojama apie narsios paauglės Keili, norinčios tapti Kameloto Apskritojo stalo ritere kaip jos tėvas seras Lionelis, ir aklo jaunuolio, vardu Garetas, nuotykius beieškant ekskaliburo.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Keili nori tapti Kameloto karalystės Apskritojo stalo ritere kaip jos tėvas ir lydėti jį į specialius karaliaus Artūro šaukiamus susirinkimus, bet jis nesutinka, teigdamas, jog ji dar per jauna. Atvykus riteriams, seras Ruberis užsipuola Artūrą ir tuo pačiu metu mirtinai sužeidžia Lionelį. Ruberis išvejamas laukan kitų riterių.

Mirus Lioneliui, įkvėpta tėvo narsos mergina dvejus metus praleidžia prižiūrėdama šeimos ūkį, bet savo svajonės nepamiršta. Tuo tarpu, riteriai vėl susirenka kartu su Artūru ir Merlinu aptarti karalystėje įsivyravusią taikos erą, tačiau įskridęs grifas sužeidžia Artūrą ir atima ekskaliburą. Merlinas iškviečią sakalą sidabriniais sparnais, kuris susigrumia su grifu ir šis pametą kalaviją virš Uždraustojo miško. Gretai pasklinda žinia apie kalavijo dingimą ir tai sužinojusi Keili motina uždraudžia jai jo ieškoti. Po kiek laiko Ruberis užsuka pas Džiulianą, siekdamas pasinaudoti ja, kad patektų į Kamelotą. Jis pademonstruoja turimo magiško eliksyro savybę mistiškai sujungdamas savo karius su jų pačių ginkluote, tuo tarpu Keili pasprunka į Uždraustąjį mišką, kurio magiška augalija neleidžia į jį įžengti Ruberio kariams.

Miško glūdumoje Keili sutinka aklą jaunuolį Garetą, kuris nenorom, bet sutinka jai pagelbėti. Pakeliui jiedu sutinka dvigalvį drakoną, kuris pasirodo tenori atsiskirti pusiau. Jiems susigrūmus, drakonas nusprendžia prisijungti prie Keili ir Gareto. Galop jie sutinka milžiną, kuris naudojasi kalaviju vietoje dantų krapštuko. Čia jie dar kartą susiduria su Ruberiu, bet vėlgi sugeba jį pergudrauti. Garetas nutaria likti miške, o Keili patraukia link Kameloto nešina kalaviju, tačiau ją sučiumpa Ruberis.

Keili pavyksta pasprukti. Ji prisijungia kovoje su kitais prieš Ruberį. Bendražygiams pavyksta apgaule priversti Ruberį įsmeigti kalaviją į luitą, iš kurio jis buvo ištrauktas. Išsisklaidę burtai pražudo Ruberį bei atverčia visus karius į ankstesnį pavidalą. Po kiek laiko Keili ir Garetas įšventinami į riterius ir patraukia gyventi kartu.

Veikėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Atsiliepimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Filmas sulaukė įvairiapusiško kritikų įvertinimo; per pirmąją savaitę surinko 6 041 602 JAV dol. pelno, o per visą teatruose rodytą laikotarpį Š. Amerikoje – per 22 mln.[1], tačiau studija filmo kūrimui išleido apie 40 mln. To priežastis – filmą nustelbė kiti tuo pačiu metu išėję filmai, kaip kad „Gilus sukrėtimas“ ar „Godzila“.[2]

1998 m. išleistas pagal filmą sukurtas kompiuterinis žaidimas, skirtas Game Boy Color delninei žaidimų konsolei.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]