TSRS Aukščiausioji Taryba: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Gal "TSRS Aukščiausioji Taryba", jei visas tekstas tik apie ją?
CD (aptarimas | indėlis)
S Straipsnis 'Aukščiausioji Taryba' pervadintas į 'TSRS Aukščiausioji Taryba': Be abejo, kad reikia pervadinti.
(Jokio skirtumo)

08:58, 2 spalio 2007 versija

   Šį puslapį siūloma pervadinti į „TSRS Aukščiausioji Taryba
Neakivaizdžios priežastys gali būti nurodomos ir svarstomos aptarime, papildomos informacijos gali būti istorijoje.

Aukščiausioji Taryba (rus. Верхо́вный Сове́т СССР, Verkhovny Sovet SSSR) buvo aukščiausiasis TSRS valstybinės valdžios organas. Ji išrenkama Prezidiumo ir tik Aukščiausioji Taryba galėdavo taisyti TSRS Konstituciją. Iki 1936 metų vadinosi Visų rusų Centrinis Vykdomasis komitetas (rus. Всероссийский Центральный Исполнительный Комитет ar ВЦИК, arba romanizuota, VTsIK), kurio pilnas pavadinimas buvo Visų rusų darbininkų, valstiečių, Raudonosios Armijos ir kazokų deputatų Centrinis Vykdomasis komitetas (Всероссийский Центральный Исполнительный Комитет Советов рабочих, крестьянских, красноармейских и казачьих депутатов). TSRS Aukščiausioji Taryba buvo sudaryta iš dviejų rūmų:

  • Sąjungos Tarybos, kurioje vienas deputatas atstovavo 300 000 žmonių Tarybų federacijoje
  • Tautybių Tarybos, kuri atstovaudavo etnines grupes. Po 32 išrinktus narius iš kiekvienos sąjunginės respublikos (išskyrus autonomines respublikas, autonomines sritis ir autonomines apygardas jos teritorijoje, kurios siųs savo narius), po 11 iš kiekvienos autonominės respublikos, po penkis iš kiekvienos autonominės srities ir po vieną iš kiekvienos autonominės apygardos.

Vienodo tipo administraciniai vienetai siųs po tiek pat delegatų, nepaisant gyventojų skaičiaus ar jo dydžio.

Aukščiausiosios Tarybos sąjunginėse respublikose

Kiekviena Tarybų Sąjungos sąjunginė respublika taip pat turėjo savo Aukščiausiąją tarybą. Tas pats ir su ATSR (Autonominėmis Tarybų Socialistinėmis Respublikomis).