Biplan: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
22 baitai pašalinti ,  prieš 5 metus
S
'''„Biplan“''' yra viena populiariausių [[Lietuva|Lietuvos]] lengvojo roko grupių iš [[Vilnius|Vilniaus]]. Susikūrusi 1995 m. Pradinėje kolektyvo sudėtyje buvo 4 muzikantai: Maksas Melmanas (vokalas, gitara, akustinė gitara), Olegas Aleksejevas (gitara, vokalas), Artiomas Myškinas (bosinė gitara) ir Viačeslavas Aleksejevas (mušamieji). 2001 m. vietoje V. Aleksejevo prie mušamųjų sėdo Aleksandras Kazakevičius, o 2005 m. A. Myškiną pakeitė Seržas Grėjus (bosinė gitara, klavišiniai, vokalas).
 
„Biplan“ yra viena ilgiausiai be pertraukos gyvuojančių Lietuvos muzikos grupių. Pagal hitų skaičių radijo stotyse grupė patenka tarp visų laikų populiariausių Lietuvos atlikėjų.<ref>http://www.15min.lt/zmones/naujiena/pramogos/muzika/biplan-tarp-penkiu-sekmingiausiu-visu-laiku-lietuvos-atlikeju-28-379377; „Biplan“  – tarp penkių sėkmingiausių visų laikų Lietuvos atlikėjų („15min.lt“)</ref>
 
== Biografija ==
2015 m. vasario 16 d. ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanotas Maksimas Melmanas, kaip įvardinta apdovanojimą įteikusios Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės dekrete – „Lietuvos roko grupės „Biplan“ lyderis, vokalistas, gitaristas, muzikos ir tekstų autorius, aktyvus akcijos Ukrainai palaikyti Lietuvoje ir Ukrainoje dalyvis“.<ref>https://www.lrp.lt/lt/spaudos-centras/pranesimai-spaudai/sekmingos-lietuvos-kurejams-valstybes-apdovanojimai/22147; Sėkmingos Lietuvos kūrėjams – valstybės apdovanojimai</ref><ref>http://www.lrytas.lt/pramogos/muzika/prezidentes-apdovanotas-biplan-lyderis-ir-dziugu-ir-liudna.htm; Prezidentės apdovanotas „Biplan“ lyderis: „Ir džiugu, ir liūdna“ („Lrytas.lt“)</ref>
 
2015  m. spalio 1 d. 245 vienetų tiražu buvo išleista albumo „Visi keliai veda prie jūros“ vinilo plokštelė (pirmoji „Biplan“ diskografijoje).
 
=== „Biplan 20!“ ===
2015  m. pavasarį grupė išleido paskutinį albumo „Visi keliai veda prie jūros“ radijo singlą „Mis Viena Naktis“. Rugpjūčio mėnesį „Biplan“ koncertavo iš Rusijos į Latvijos sostinę Rygą emigravusiame festivalyje „Kubana“, kuriame praėjusiais metais negalėjo pasirodyti dėl savo paramos Ukrainai ir koncerto Maidane. Spalio 1 d. pasidalino nauju singlu „Kino filmai 2015“, įrašytu kartu su aktore [[Agnija Ditkovskytė|Agne Ditkovskyte]]. Šis duetas tapo vienu didžiausių hitų „Biplan“ karjeroje. Daina buvo įrašyta lietuvių ir rusų kalbomis. Tą pačią dieną prekyboje pasirodė ir albumo „Visi keliai veda prie jūros“ vinilo plokštelė (prekybai skirta 200 vnt.).
 
Rudens pradžioje paskelbė apie savo dvidešimtmečio turą „Biplan 20!“ lapkričio ir gruodžio mėnesiais grupė surengė koncertus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, kuriuose kaip svečiai prie jų prisijungė [[Ieva Narkutė]], Igoris Kofas („Lemon Joy“), [[Algirdas Kaušpėdas]] („Antis“), [[Saulius Urbonavičius]]-Samas („Bix“), Dominykas Vaitiekūnas („Liūdni slibinai“) ir Klaipėdos miesto meras [[Vytautas Grubliauskas]]. Šio koncerto įrašą gruodžio 26 d. pirmą kartą parodė LRT televizija.
 
2016  m. kovo 11 d. „Biplan“ savo dvidešimtmečio turo pagrindu surengė rekordinį žiūrovų skaičiumi koncertą Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. Koncertą, kurio svečiai buvo Ieva Narkutė ir Algirdas Kaušpėdas, stebėjo apie 7 000 žiūrovų. Gegužės 6 d. parduotuves pasiekė „Biplan“ dvidešimtmečio turo koncertinis albumas „Biplan 20!“, išleistas CD+DVD (pirmasis DVD grupės diskografijoje) ir skaitmeniniu formatais. Reklamuodama šį albumą grupė radijo singlu išleido duetą su Ieva Narkute „Nuodai“. Lapkričio mėnesį pasirodė naujas singlas <nowiki>''</nowiki>Kalėdų„Kalėdų eglutė<nowiki>''</nowiki> -eglutė“ – tai legendinė grupės Kardiofonas daina, pirmą kartą prikelta naujam gyvenimui koverio pavidalu .
 
== Diskografija ==
* Plius/Minus, 2012 m. (CD/skaitmeninis; rusų kalba)
* Visi keliai veda prie jūros, 2014 m. (CD/LP/skaitmeninis)
* Biplan 20!, 2016  m. (CD+DVD/skaitmeninis)
 
=== Singlai ===
* Šypsenos, 1999 m. (MC/CD)
* Amore, 2013 m. (CD/skaitmeninis)
* Kino filmai 2015 (su [[Agnija Ditkovskytė|Agne Ditkovskyte]]), 2015  m. (skaitmeninis)
* Kalėdų eglutė, 2016 m. (skaitmeninis)
 
* Iš taško A – 2014 (rež. Pijus Vėberis ir Rokas Šydeikis)
* Už laisvę! – 2015 (rež. Rimas Bružas)
* Kino filmai 2015 (su [[Agnija Ditkovskytė|Agne Ditkovskyte]])  – 2015 (rež. Ričardas Matačius)
 
=== Hitai radijo stotyje M-1 ===

Naršymo meniu