Linji mūšis: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
CD (aptarimas | indėlis)
S Straipsnis 'Lignį mūšis' pervadintas į 'Linji mūšis'
Nėra keitimo santraukos
Eilutė 7: Eilutė 7:
| result =strateginė Prancūzijos pergalė
| result =strateginė Prancūzijos pergalė
}}
}}
{{tvarkyti}}

'''Linji mūšis'''– Šimto dienų kampanijos mūšis, tarp Napoleono ir Bliucherio vadovaujamos prusijos kariuomenės, dvi dienos prieš Vaterlo mūšį.
'''Linji mūšis'''– Šimto dienų kampanijos mūšis, tarp Napoleono ir Bliucherio vadovaujamos prusijos kariuomenės, dvi dienos prieš Vaterlo mūšį.



15:15, 24 birželio 2011 versija

Lignį mūšis
Vaizdas:Battle of Ligny map.jpg
Mūšio žemėlapis
Data 1815 m. birželio 16 d.
Vieta į šiaurės rytus nuo Šarlerua, pietų Belgija
Rezultatas strateginė Prancūzijos pergalė
   Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.

Linji mūšis– Šimto dienų kampanijos mūšis, tarp Napoleono ir Bliucherio vadovaujamos prusijos kariuomenės, dvi dienos prieš Vaterlo mūšį.

Padėtis prieš mūšį

Sąjungininkai nepastebėjo, kaip Napoleonas birželio 15 d. išžygiavo iš Paryžiaus, perėjo Belgijos sieną ir užėmė Šarlerua. Prieš jį buvo dvi sąjungininkų kariuomenės: prūsai ir britų, olandų, belgų ir vokiečių pajėgos pavaldžios Velingtonui. Kartu jos dukart viršijo prancūzus, tačiau Napoleonas tikėjosi nugalėti jas po vieną. Birželio 16 d. jis kartu su pagrindinėmis pajėgomis susiruošė pulti prusus, o maršalą Nėjų pasiuntė užimti Kvatro-Brasą. Bluicheris atitraukė savo pajėgas palei kalvagūbrius Lignį kaimo pakraščiuose.

Mūšio eiga

Prancūzai atakavo pusę trijų popiet. Napoleonas norėjo apsuptį prusus, tačiau jo planas priklausė nuo to, ar atžygiuos grafo de Erlono korpusas. Tačiau grafas gavo kitokių nurodymų iš Nėjaus ir prie Lignį pasirodė tik dienos pabaigoje ir iš netikėtos pusės. Prancūzijos kariai išsigando, nes pamanė, kad atžygiavo prusų pastiprinimas. Aštuntą vakaro Napoleonas pasiuntė pirmyn Imperatoriškąją gvardija, kuri turėjo sutriuškinti prusus. Bliucheris vadovavęs kavalerijos kontratakai buvo nublokštas nuo žirgo, o prūsai atsitraukė prisidengdami tamsa. Jie buvo nugalėti, tačiau nesutriuškinti ir ši nesėkmė atsiliepė Napoleonui prie Vaterlo.