Švietimas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
1 865 pridėti baitai ,  prieš 9 metus
nėra keitimo aprašymo
* išlavinti dabartiniam gyvenimui svarbius jo komunikacinius gebėjimus,
* padėti įsisavinti [[žinių visuomenė|žinių visuomenei]] būdingą informacinę [[kultūra|kultūrą]], užtikrinant gimtosios ir užsienio kalbų mokėjimą, informacinį raštingumą, taip pat šiuolaikinę [[socialinė kompetencija|socialinę kompetenciją]] ir gebėjimus savarankiškai kurti savo gyvenimą.
 
==Formaliojo švietimo sistemos==
 
===Pirminis(pagrindinis) išsilavinimas===
 
[[Image:AF-kindergarten.jpg|right|thumb|Vaikų darželis afganistane]]
Pirminį išsilavinimą sudaro 5-7 metų formalus, struktūruotas mokymas. Apskritai pirminį išsilavinimą sudaro šešių ar aštuonių metų mokymosi, pradedant nuo penkerių ar šešerių metų amžiaus, nors tai dažnai skiriasi skirtingose šalyse. Visame pasaulyje apie 89 % žmonių pereina pradinį išsilavinimą ir ši proporcija vis auga. Pagal "Švietimas visiems" UNESCO programą daugelis šalių yra įsipareigojusios užtikrinti visuotinį priėmimą į pradinį išsilavinimą iki 2015 m.. Jau dabar daugelyje šalių pradinis išsilavinimas yra privalomas. Mokyklos, kuriose suteikiamas pradinis išsilavinimas dažniausiai vadinamos pradinėmis.
 
===Vidurinis išsilavinimas===
 
Daugelyje šiuolaikinių mokyklų mokymo sistemų pasaulyje, sudaro formalusis švietimas, kuris atsiranda paauglystės laikotarpyje. Priklausomai nuo mokyklos sistemos, tokios mokyklos gali būti vadinamos vidurinėmis mokyklomis, licėjais, koledžais ar profesinio rengimo centrais. Vidurinis išsilavinimas suteikiamas paauglystėje, o jo tikslas yra suteikti bendras žinias, paruošti žmogų aukštajam mokymui arba iškart konkrečiai profesijai.
 
===Aukštasis išsilavinimas===
 
[[Image:ClareCollegeAndKingsChapel.jpg|right|thumb|Kembridžo universitetas]]
Aukštasis išsilavinimas nėra privalomas. Kolegijos ir universitetai yra pagrindinės institucijos teikiančios aukštajį išsilavinimą. Bendrai jos vadinamos aukštojo mokslo institucijos. Aukštasis išsilavinimas suteikiamas pažymėjimais, diplomais arba akademiniais laipsniais. Aukštasis išsilavinimas norimas gauti dėl tam tikro klasifikacijos laipsnio. Išsivysčiusiose šalyse aukštajį išsilavinimą gauna apie 50 % žmonių.
 
== Nuorodos ==
379

pakeitimai

Naršymo meniu