Atmintis: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
27 pridėti baitai ,  prieš 11 metų
nėra keitimo aprašymo
No edit summary
No edit summary
{{otheruses}}
 
'''Atmintis''' - gautos informacijos įsiminimas, laikymas ir atsiminimas būdingas [[gyvūnai|gyvūnams]], [[žmogus|žmonėms]], techninėms kibernetinėms sistemoms. Žmogaus [[smegenys]] saugo apie 10<sup>17</sup> [[bitas|bitų]] (100 PB) informacijos, nes apytiksliai tiek yra [[sinapsė|sinapsių]] smegenyse, ir kiekviena sinapsė turi apie 100-500 laidumo lygių. Žmogaus atmintis saugoma smegenų neuroniniuose tinkluose, o tiksliau [[sinapsė]]se. Net ir nustojus tekėt elektrinės prigimties nerviniams signalams žmogaus smegenyse, žmogus nepraranda visos atminties, nes [[neuronai]] turi šalia [[Kalcis|Ca]] [[jonas (dalelė)|jonus]], kurie po pertraukos gali toliau teikti elektros srovės impulsus ir tie impulsai priklausys nuo to, kiek Ca jonų buvo šalia neuronų. Jei neuronas mažai aktyvus, jis turi mažiau Ca jonų šalia savęs. Neuronai, kurie gauna daug impulsų iš kitų neuronų pradeda tuos impulsus siusti didesniu dažniu kitiems neuronams ir tokiu būdu susidaro ryšiai, kai vieni neuronai yra aktyvesni, o kiti mažiau aktyvus. Atėjus signalui iš kokių nors kitų "užmirštų" neuronų, signalų ryšiai kažkiek pasikeičia ir įsisavinama kitokia informacija, nei buvo iki naujų impulsų gavimo.
'''Atmintis''' - gautos informacijos įsiminimas, laikymas ir atsiminimas būdingas [[gyvūnai|gyvūnams]], [[žmogus|žmonėms]], techninėms kibernetinėms sistemoms.
 
== Svarbiausi atminties procesai: ==
* įsiminimas (valingas, nevalingas);
* laikymas atmintyje - informacijos saugojimas;
* atsiminimas – medžiagos išvedimas iš atminties atsargų į sąmonės lauką. (3 atsiminimo rūšys: atpažinimas, atgaminimas bei prisiminimas).
 
== Užmiršimas ==
Užmiršimas – tai negalėjimas prisiminti arba atpažinti anksčiau įsimintos informacijos.
užmiršimo teorijos:
* Interferencijos teorija.
 
== Atminties rūšys: ==
* Trumpalaikė ir ilgalaikė.
* Motorinė, vaizdinė, emocinė ir žodinė.
* Valinga ir nevalinga atmintis.
* Mechaninė ir loginė atmintis.
 
 
Žmogaus [[smegenys]] saugo apie 10<sup>17</sup> [[bitas|bitų]] (100 PB) informacijos, nes apytiksliai tiek yra [[sinapsė|sinapsių]] smegenyse, ir kiekviena sinapsė turi apie 100-500 laidumo lygių.
Žmogaus atmintis saugoma smegenų neuroniniuose tinkluose, o tiksliau [[sinapsė]]se. Net ir nustojus tekėt elektrinės prigimties nerviniams signalams žmogaus smegenyse, žmogus nepraranda visos atminties, nes [[neuronai]] turi šalia [[Kalcis|Ca]] [[jonas (dalelė)|jonus]], kurie po pertraukos gali toliau teikti elektros srovės impulsus ir tie impulsai priklausys nuo to, kiek Ca jonų buvo šalia neuronų. Jei neuronas mažai aktyvus, jis turi mažiau Ca jonų šalia savęs. Neuronai, kurie gauna daug impulsų iš kitų neuronų pradeda tuos impulsus siusti didesniu dažniu kitiems neuronams ir tokiu būdu susidaro ryšiai, kai vieni neuronai yra aktyvesni, o kiti mažiau aktyvus. Atėjus signalui iš kokių nors kitų "užmirštų" neuronų, signalų ryšiai kažkiek pasikeičia ir įsisavinama kitokia informacija, nei buvo iki naujų impulsų gavimo.
 
== Trumpalaikė ir ilgalaikė atmintis ==
7 007

pakeitimai

Naršymo meniu