Nigerijos himnas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
8 pridėti baitai ,  prieš 11 metų
S
robotas: smulkūs taisymai
S (Pridėta kategorija "Nigerija" (naudojant HotCat))
S (robotas: smulkūs taisymai)
'''''Arise, O Compatriots''''' (''Kilkite, tėvynainiai'') – [[Nigerija|Nigerijos]] [[valstybinis himnas]]. Patvirtintas [[1978]] m. Eilės yra žodžių ir frazių, paimtų iš penkių geriausių variantų, pateiktų nacionaliniam konkursui, derinys. Muziką žodžiams parašė Nigerijos policijos orkestras, kuriam vadovavo ''Benedict Elise Odiase''.
 
== Istorija ==
Nuo [[1914]] m. iki [[1960]] m. Nigerijos patriotine daina buvo britų himnas „[[Jungtinės Karalystės himnas|Dieve, sergėk karalienę]]“. Po to, kai 1960 m. šalis iškovojo nepriklausomybę, nacionaliniu himnu tapo "Nigeria We Hail Thee", parašyta ''Lillian Jean Williams'' (žodžiai) ir ''Frances Benda'' (muzika), abu britų ekspatriantai. Per [[Nigerijos pilietinis karas|Nigerijos pilietinį karą]], vykusi [[1967]]–[[1970]] m., kai [[Biafra]] bandė atsiskirti nuo Nigerijos, „Nigeria We Hail Thee“ buvo šalies himnu, o Biafros himnu buvo „Land of the Rising Sun“. Po karo, kuriame Nigerija laimėjo ir liko vientisa, Biafros himnas nebuvo naudojamas. 1978 m. organizuotas konkursas naujam valstybiniam himnui sukurti. Iš daugelio atsiųstų variantų atrinkti penki, kuriuos parašė ''John A. Ilechukwu'', ''Eme Etim Akpan'', ''B. A. Ogunnaike'', ''Sotu Omoigui'' ir ''P. O. Aderibighe''. Šie žodžiai buvo sujungti, kad suformuoti tai, kuo dabar yra „Arise, O Compatriots“, Nigerijos valstybinis himnas. Tuo metu Nigerija buvo karinis režimas ir muzika himnui sukūrė Nigerijos policijos orkestras; tuo metu jam vadovavo ''Benedict Elide Odiase''. Nuo tada „Arise, O Compatriots“ yra oficiali Nigerijos [[Patriotizmas|patriotinė]] daina.
 
== Eilės ==
"'''Arise, O Compatriots"''' (nuo 1978 m. iki dabar)
 
: To make this clime a land of righteousness
 
== Papročiai ==
 
Nigerijos valstybinis himnas paprastai atliekamas per svarbesnius įvykius, susijusius su nacionaliniu pasididžiavimu, pvz., per prezidento kalbą, svarbesnius sporto įvykius ir mokykloje, kur jis lydi Nigerijos valstybinę ištikimybės priesaiką.
 
== Nuorodos ==
* [http://david.national-anthems.net/ng.htm Nigerijos himno žodžiai ir natos]
* [http://www.nigeria-planet.com/The-Nigerian-National-Anthem.html Nigerijos himno žodžiai ir istorija]
427 096

pakeitimai

Naršymo meniu