Respublika (dienraštis): Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
20 pridėta baitų ,  prieš 12 metų
S
wiki sintakse 4
S (wiki sintakse 2)
S (wiki sintakse 4)
== Istorija ==
 
Pirmasis Sąjūdžio dienraščio „Respublikos“ numeris pasirodė 1989 m. [[rugsėjo 16]] d. Vėliau dienraštis tapo nepriklausomu. Pirmasis 8 puslapių numeris išėjo 100 tūkst. egzempliorių tiražu.
 
1990 m. „Respublika“ padidėjo iki 32 puslapių ir tapo storiausiu dienraščiu Lietuvoje.
1991 m. Į „Respubliką“ rinkosi daugelis iš Spaudos rūmų išėjusių žurnalistų. Laikraštyje skaitytojams pateikiama informacija iš visos šalies.
 
1991 m. [[sausio 7]] d. pasirodė pirmoji „Respublika“ rusų kalba;
 
1993 m. [[spalio 12]] d. prie savo namų nužudomas vienas „Respublikos“ įkūrėjų - [[Vitas Lingys]], spėjamai dėl kompromituojančių straipsnių.
 
1998 m. „Respublika“ įkuria savo nuosavą spaustuvę, „Respublika“ pradedama spausdinti spalvotai.
 
2006 [[balandžio 18]] d. „Respublikos“ vyriausiąja redaktore tapo Ramunė Vaičiulytė.
 
== Priedai ==
Šiuo metu dienraštis „Respublika“ spausdinamas su įvairiais priedais: „Gyvenimas“, „Julius ir Brigita“, „TV Publika“ ir kt.
 
Nuo [[balandžio 19]] d. skaitytojams pasiūlyti į vieną žurnalą sujungti šeštadienio priedai „Julius“ ir „Brigita“, leidžiami 45 tūkst. vienetų tiražu. Tuo tarpu antradieniais skaitytojus pasiekiantis dienraščio priedas „Pastogė“, kurio tiražas išaugo iki 33,5 tūkst., nuo spalio mėnesio leidžiamas spalvotai.
 
Atsižvelgiant į augantį susidomėjimą šalies kultūrinėmis ir pramogų pasaulio naujienomis, šiais metais dar padidinta „Laisvalaikio“ apimtis. Ateityje planuojama tobulinti bei atnaujinti ir kitus dienraščio priedus.
427 096

pakeitimai

Naršymo meniu