Konsulinė įstaiga: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
2 pridėti baitai ,  prieš 11 metų
S
wiki sintakse 3
S (wiki sintakse 2)
S (wiki sintakse 3)
'''Konsulinė įstaiga''' yra užsienio valstybėje nuolat veikianti [[diplomatinė tarnyba|diplomatinės tarnybos]] institucija oficialiems tarpvalstybiniams santykiams ar oficialiems santykiams su užsienio valstybėmis palaikyti, vykdyti [[konsulinės funkcijos|konsulines funkcijas]] (ginti valstybės, jos piliečių, įmonių bei kitų juridinių asmenų teises ir teisėtus interesus).
 
Jos steigiamos valstybėse, su kuriomis yra užmegzti konsuliniai santykiai. Jei nėra atskiro susitarimo dėl konsulinių santykių užmezgimo, diplomatinių santykių užmezgimas laikomas ir konsulinių santykių užmezgimu. Tačiau diplomatinių santykių nutraukimas nereiškia automatiško konsulinių santykių ir konsulinės įstaigos veiklos nutraukimo.
Konsulinės įstaigos yra pavaldžios užsienio reikalų ministerijai ir [[diplomatinė atstovybė|diplomatinės atstovybės]] valstybėje, kurioje yra ta konsulinė įstaiga, vadovui.
 
==Klasės==
Generalinių konsulatų, konsulatų, vicekonsulatų ir konsulinių agentūrų vadovams suteikiama atitinkamai generalinio konsulo, konsulo, vicekonsulo ir konsulinio agento klasė.
 
==Nuorodos==
* [[Užsienio reikalų ministerija]]
* [[Konsulinis korpusas]]
* [[Diplomatiniai santykiai]]
* [[Diplomatija]]
 
[[Kategorija:Diplomatinė tarnyba]]
427 096

pakeitimai

Naršymo meniu