Vatikano II susirinkimas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
TXiKiBoT (aptarimas | indėlis)
VP-bot (aptarimas | indėlis)
S wiki sintakse
Eilutė 5: Eilutė 5:


==Svarstyti klausimai==
==Svarstyti klausimai==
*[[liturgija|Liturgijos]] peržiūrėjimas - dalykas, intymiausiai liečiantis kiekvieno kataliko gyvenimą. ''Sacrosanctum Concilium'' - viena iš Susirinkimo paskelbtų konstitucijų - iškėlė orientyrą liturgijos reformai: "Kiekvienas tikintysis turi būti vedamas į pilnatviškai sąmoningą ir aktyvų dalyvavimą liturgijos šventime. Šitoks krikščionių dalyvavimas [...] yra jų teisė ir pareiga, kylanti iš to, ką reiškia Krikštas" .
*[[liturgija|Liturgijos]] peržiūrėjimas - dalykas, intymiausiai liečiantis kiekvieno kataliko gyvenimą. ''Sacrosanctum Concilium'' - viena iš Susirinkimo paskelbtų konstitucijų - iškėlė orientyrą liturgijos reformai: "Kiekvienas tikintysis turi būti vedamas į pilnatviškai sąmoningą ir aktyvų dalyvavimą liturgijos šventime. Šitoks krikščionių dalyvavimas [] yra jų teisė ir pareiga, kylanti iš to, ką reiškia Krikštas" .


==Šaltiniai ir nuorodos==
==Šaltiniai ir nuorodos==

18:25, 9 liepos 2009 versija

Susirinkimo Tėvų procesija per Susirinkimo atidarymą
Susirinkimo Tėvai per Susirinkimo atidarymą

II Vatikano susirinkimas – paskutinis Visuotinis Bažnyčios susirinkimas, vykęs Vatikane 19621965 metais. 1962 m. spalį Jį atidarė popiežius Jonas XXIII, o uždarė popiežius Paulius VI. Dalyvavo būsimieji popiežiai Jonas Paulius I ir Jonas Paulius II, tuo metu turėdami vyskupų rangą. Kaip teologinis konsultantas dalyvavo 35 metų kunigas Joseph Ratzinger - būsimasis popiežius Benediktas XVI.

Svarstyti klausimai

  • Liturgijos peržiūrėjimas - dalykas, intymiausiai liečiantis kiekvieno kataliko gyvenimą. Sacrosanctum Concilium - viena iš Susirinkimo paskelbtų konstitucijų - iškėlė orientyrą liturgijos reformai: "Kiekvienas tikintysis turi būti vedamas į pilnatviškai sąmoningą ir aktyvų dalyvavimą liturgijos šventime. Šitoks krikščionių dalyvavimas […] yra jų teisė ir pareiga, kylanti iš to, ką reiškia Krikštas" .

Šaltiniai ir nuorodos