Kvalifikacija: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
89 pridėti baitai ,  prieš 16 metų
→‎Mėgėjas: Jei jau pradėjom apie atvirą kodą, reikia gal sakinio jog paskutinio kurso informatikos studentas gal jau ne visai skaitosi "mėgėjas"
(→‎Mėgėjas: Jei jau pradėjom apie atvirą kodą, reikia gal sakinio jog paskutinio kurso informatikos studentas gal jau ne visai skaitosi "mėgėjas")
Iki pat [[XX amžius|XX]] amžiaus mėgėjai, savamoksliai "specialistai" vaidino nemenką vaidmenį moksle. Pavydžiui, keletas alaus gamintojų fizikoje ištyrė termodinamikos dėsnį. [[Alfredas Rustas]], pasiekęs žymių laimėjimų archeologijoje, buvo būtent toks "nespecialistas". išryškėjus specializacijoms XX a. moksle, tokie mėgėjų perėjimai į mokslinę-tiriamąją sritį buvo vis retesni.
 
Šiuo metu [[informatika|informatikoje]] atsiveria nemažai veiklos sričių, kurios plėtojasi būtent tokių "neprofesionalų" dėka. Atvirojo kodo [[Open Source]] projektai kaip [[Linux]] yra pakankamai aukšto lygio ir netgi tobulėja būtent tokių mėgėjų pagalba. Čia greičiau (nei pvz Windows atveju) pastebimos klaidos ir jos ištaisomos. Operacinės sistemos kuriamos ir taikomos vis profesionaliau. Tiesa, nemaža šių "mėgėjų" dalis yra bebaigiantys studijas informatikos studentai.
 
=== Specialistas ===
12 569

pakeitimai

Naršymo meniu