Pereiti prie turinio

Sniego rogės

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Policininko sniego motociklas

Sniego rogės, arba sniegaeigis, sniego motociklas (angl. snowmobile) – universali, didelio pravažumo sausumos transporto priemonė, skirta žiemos kelionėms sniegu ar ledu, jai nebūtinas kelias ar pramintos vėžės. Įvairios šių priemonių modifikacijos leidžia jomis važiuoti per gilias pusnis miškuose, kalnuotose ar atvirose vietovėse, ant užšąlusių vandens telkinių ir pan.

Konstrukcija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Paprastai sniego rogės yra sukonstruotos kaip atvira transporto priemonė, be kabinos, su įtaisytu priekiniu stiklu apsaugoti vairuotoją nuo priešpriešinio vėjo, vieta vienam keleiviui. Valdymui reikia panašių įgūdžių. kaip ir vairuojant motociklą ar keturratį. Važiuoklę priekyje sudaro vairuojančiosios slidės – plačios pavažos, kurių gali būti ir viena, per vidurį, – ir galinė varančioji dalis, vikšriniai varytuvai. Vikšrai pirmuose modeliuose buvo gaminami iš metalo ar gumos, tačiau pastaruoju metu naudojamas daug atsparesnis ilgaamžis kevlaro pluoštas. Priklausomai nuo transporo priemonės paskirties, naudojami įvairaus galingumo vidaus degimo bei dyzeliniai varikliai.

Naudojimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pradžioje sniego rogės buvo gaminamos kaip transporto priemonė, skirta važiuoti ten, kur kitos negali pravažiuoti. Jos tapo labai populiarios tarp medžiotojų, miško darbuotojų, pervežant žmones bei medžiagas sniegu užklotomis nuošaliomis vietovėmis, per upių ir ežerų ledą. Jos tapo nepamainomos Šiaurės tautų gyvenime, kurioms reikia keliauti mažai kelių turinčiomis vietovėmis, paskui elnių bandas. Sniego rogės yra tapusios ir žiemos laisvalaikio leidimo dalimi, organizuojamos lenktynės, varžybos.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]