Pereiti prie turinio

Sezoninis darbas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Sezoninis darbas - darbas, atliekamas tam tikru periodu (sezonu), o ne visus metus. Pvz., sezoniniai darbai paplitę Šiaurės Europos kurortuose, kadangi juose darbo paklausa padidėja (dažniausiai - vasarą) ir sumažėja (arba kone visai išnyksta) tam tikru periodu, laikotarpiu (pvz., žiemą). Sezoniniams darbams atlikti gali būti sudaroma sezoninio darbo sutartis[1].

Lietuva[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Sezoniniais vadinami darbai, kurie dėl gamtinių ir klimato sąlygų dirbami ne visus metus, o tam tikrais periodais (sezonais), ne ilgesniais kaip 8 mėnesiai (vienas po kito einančių 12 mėnesių laikotarpiu), ir yra įtraukti į sezoninių darbų sąrašą (LR DK 112 str. 1 d.). Sezoninių darbų sąrašą, sezoninės darbo sutarties sudarymo, pakeitimo ir nutraukimo, taip pat darbo ir poilsio laiko ir darbo apmokėjimo ypatybes remdamasi LR DK, nustato LR Vyriausybė[2].

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. LR darbo kodekse (LR DK) sezoninio darbo sutartis yra netinkamai įvardinta (t. y. ji minima kaip sezoninė darbo sutartis): turėtų būti sezoninio, kadangi sezoninis yra darbas, o ne sezoninė sutartis...
  2. LR darbo kodeksas (2009-12-21 redakcija)