Sekos diagrama

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Sekų diagrama: Maisto užsakymas restorane
Sekų diagrama: Maisto užsakymas restorane

Sekos diagrama – vienas iš UML diagramų tipų, vaizduojantis sistemoje vykstančių veiksmų seką. Sekų diagramoje fiksuojama metodų kvietimas kiekviename objekte ir kvietimų tvarka.

Sekų diagrama yra dvimatė. Horizontalioji ašis rodo vaizduojamo objekto gyvavimą, tuo tarpu vertikalioji ašis rodo šių objektų sukūrimo ar kvietimų seką.

Sekų diagramą sudaro objektai ir pranešimai. Objektai vaizduojami lygiai taip pat, kaip visose UML diagramose – kaip stačiakampiai su klasės pavadinimu stačiakampyje

Diagramos elementai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Objektas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirminis elementas sekų diagramoje yra klasės objektas. Sekų diagramą sudaro įvairių objektų sekos sąveikos. Objektas žymimas stačiakampiu su įrašytu pavadinimu. Pavadinimas gali būti sudarytas iš dviejų dalių, atskirtų dvitaškiu. Tokio pavadinimo kairiąją dalį sudaro objekto pavadinimas, o dešiniąją - klasės pavadinimas.

Pranešimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Sąveika tarp skirtingų objektų sekų diagramoje yra vaizduojama pranešimų pavidalu. Pranešimas žymimas nukreipta rodykle. Priklausomai nuo pranešimo rūšies, skiriasi ir žymėjimas. Sekų diagramoje galima vaizduoti paprastuosius pranešimus, specialiuosius pranešimus, skirtus objektams sukurti ar sunaikinti, ir atsakymus.[1]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. http://www.studijuok.lt/article/25/praktinis_uml.htm [nepatikimas šaltinis?]