Savate

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Savate
Žinomas kaip Prancūzų boksas
Prancūzų footfighting
Prancūzų kikboksas
Kovos tipas Smūginė technika
Kilmė Prancūzija Prancūzija

Savate (prancūziškas Tarimas: [savat]), taip pat žinomas kaip prancūzų boksas, prancūzų kikboksas ar pranc. footfighting. Tai prancūzų kovos menas, kuriame naudojamos rankos ir kojos. Kovos stilius jungiamas su šiaurės boksu ir jų spyrimo technika. Kaip Muay Thai ir Silat kovos menuose, leidžiami kojų ar kelių spyriai.

Savate tai Prancūziškas žodis, kilęs nuo žodžio "old shoe" (senas batas). Tai vienintelis kikbokso stilius, kuriame sportininkai dėvi batus. Savate vyrai vadinami Savateur, o moterys Savateuse.

Įžymūs praktikai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gioacchino Rossini, Dumas, Lord Byron, Richard Sylla, Andrè Panza, Alexandre Walnier, Kamel Chouaref, Bertrand Soncourt, Amri Madani, Farid Khider, Christophe Landais, Enoch Effah, Arnaud de Pape, Johnny Catherine, Jacques Dobaria, Kader Kessaghli, François Pennacchio, Derenik Sargsyan, Fathi Mira, Jérôme Huon, Tony Ancelin, Ismaila Sarr, Djibrine Fall-Télémaque Cyrielle Girodias, Paolo Biotti, Julie Burton, Slimane Sissoko, Max Greco, Julie Lazard, Mike et Sullivan Lambret, Richard et Romain Carbone.