Saulė Kilaitė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Saulė Kilaitė
Gimė 1977 m. vasario 24 d. (44 metai)
Kaunas, Lietuvos TSR
Veikla smuikininkė

Saulė Kilaitė (g. 1977 m. vasario 24 d. Kaune) – Lietuvos ir Italijos smuikininkė.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė 1977 m. vasario 24 d. Kaune. 1995 m. baigė J.Naujalio muzikos gimnaziją, dėstytojo K. Ivaškevičiaus klasėje. Tais pačiais metais įstojo į Brešos miesto muzikos konservatoriją Italijoje, kurioje 1999 m. įgijo smuiko specialybės diplomą.

2000 m. savo muzikinės karjeros pradžioje atlikėja persikėlė gyventi į Milaną, kur bendradarbiavo su pagrindiniais šio miesto simfoniniais, kameriniais orkestrais (Orchestra Sinfonica G. Verdi, Orchestra da Camera Milano Classica ir kt.) bei kamerinės muzikos atlikėjų ansambliais. Dalyvavo įvairiuose smuiko meistriškumo kursuose bei seminaruose, kurių metu įsisavino ne tik klasikinės muzikos, bet ir kitų muzikinių žanrų stilius bei interpretacijas (jazz, gipsy, folk).

2001 m. smuikininkė pradėjo dirbti su prodiuseriu, kompozitoriumi Charly Cartisano ir kartu su juo įkūrė styginių kvartetą „Picasso Strings Project“. Šiame ambicingame projekte persipynė įvairios meno išraiškos: muzika, dailė, teatras bei meninis vaizdas.

Nuo 2002 m. „Picasso Strings“ bei jų lyderė Saulė Kilaitė tapo vis žinomesnis ir vertinamas kvartetas pop-klasikos srityje. Artistės buvo dažnai kviečiamos dirbti įrašų studijose bei dalyvauti gyvo garso koncertuose kaip solistės arba akompuonuoti žymiems Italijos bei vakarų Europos pop muzikos atlikėjams (Laura Pausini, Lee Ryan, Toto Cutugno, Matia Bazar ir kt.).

2005 m. sukūrė naują, savito stiliaus muzikinį spektaklį „Violin Performance“. Šis solinis projektas praplėtė smuikininkės kūrybines galimybes bei darbo horizontus: ji sulaukė kvietimų bendradarbiauti įrašant Italijos režisierių filmų garso takelius, dirbti su italų muzikos atlikėjais, aranžuojant ir įgrojant styginių instrumentų partijas jų atliekamuose kūriniuose. S.Kilaitė dažnai bendradarbiauja su šiuolaikiniais menininkais meno kūrinių, rašytojų ir teatro kūrėjų darbų pristatymuose.

Smuikininkė jau atliko virš šimto penkiasdešimt „Violin Performance“ koncerto pristatymų įvairiuose Italijos bei vakarų Europos miestuose. Atlikėja išsiskiria meninių interesų įvairiapusiškumu, nuolatine ir nekasdieniška muzikinės išraiškos paieška bei interpretacija.[1]

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • 2005 – Picasso
  • 2008 – Andando, Vivendo
  • 2012 – Andando, Vivendo 2

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]