San Francisko Raganos

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
ŽanrasFantastika
Mistika
Kūrėjas (-ai)Constance M. Burge
VaidinaHolly Marie Combs
Alyssa Milano
Rose McGowan
Shannen Doherty

Brian Krause
Dorian Gregory
Julian McMahon
Karis Paige Bryant
Drew Fuller
Kaley Cuoco
Ted King
Greg Vaughan
Kompozitorius (-iai)J. Peter Robinson
Kilmės šalis JAV
Sezonų skaičius8
Serijų skaičius178
Gamyba
Prodiuseris (-iai)Brad Kern
Constance M. Burge
Aaron Spelling
E. Duke Vincent
Trukmė40–45 min.
Originalus kanalasThe WB Television Network
IMDb įrašas
TV.com įrašas

San Francisko Raganos (angl. Charmed) – amerikiečių televizijos serialas, kuris pradėtas transliuoti 1998 m. spalio 7 d. ir buvo rodomas iki 2006 m. gegužės 21 d. per The WB kanalą. Serialas buvo sukurtas Constance M. Burge ir prodiusiuojamas Aaron Spelling bei jo televizijos kompanijos. Pagrindinis scenaristas – Brad Kern.

Lietuvoje šis serialas nuo 2001 m. buvo rodytas per LNK ir TV1 kanalus.

Pagrindinės serialo veikėjos yra keturios seserys: Halliwell Prue, Piper, Phoebe ir vėliau Paige. Šiame seriale jos yra pačios galingiausios gerosios raganos istorijoje. Seserys dar būna vadinamos Užkerėtosiomis (angl. The Charmed Ones), jos naudodamos savo galias gelbsti nekaltų žmonių gyvybes ir žudo demonus bei raganius. Kiek viena seseris turi skirtingas galias. Jos savo magija stengiasi paslėpti nuo paprastų žmonių. San Francisko policija labai susidomi seserimis dėl daugelių nusikaltimų, susijusių su jomis.

Pirmąją seriją („Something Wicca This Way Comes“) žiūrėjo 7,7 milijono žmonių. Paskutinė seriją „Forever Charmed“, žiūrėjo 4,49 milijono žmonių. Prodiuseris Bradas Kernas sakė, kas šis serialas buvo pats ilgiausias jo kurtas serialas.

Nuo 2010 m. liepos mėn. buvo pradėtas kurti „San Francisko raganų“ komiksų knygelės, šios knygelės tęsė nuotykius kaip 9 serialo sezonas.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1998 m. Prue, Piper ir Phoebe Halliwell atsikrausto į savo vaikystės namus, nes numirė jų močiutė (Penny Halliwell). Namo palėpėje Phoebe skrynioje randa paslaptingą knygą, kuri vadinasi „Book of Shadows“ (Šėšėlių knyga), ir iš knygos sužino, kad jos yra pačios galingiausios raganos pasaulyje ir kad jos turi gelbėti nekaltus žmones bei žudyti demonus bei raganius. Pagalvodama, kad tai koks nors pokštas, Phoebe perskaito knygos antraštę, kuri aktyvavo jų galias. Kiekviena seseris įgijo galių, sugebėjimą kurti viralus ir sakyti užkeikimus. Prue įgyja galią, su kuria ji gali judinti daiktus mintimis. Vėliau ji gauna galią su kuria gali sukurti savo astralinę kopiją. Piper, vidurinioji sesuo, įgyja galią, su kuria ji gali sustingdyti bet kokius judančius objektus. Vėliau patobulėjus ji sugeba sustingdyti tiktai vieną žmogų arba bet kokią kūno dalį, kurią ji nori. Vėliau, po vieno nevykusio viralo gaminimo Piper gavo galią, su kuria ji gali sprogdinti. Phoebe, jauniausia sesuo, įgijo galią, su kuria ji gali pamatyti ateities arba praeities vizijas. Vėliau ji įgyja levitacijos ir empatės galią, su kuria ji gali pajusti kitų žmonių emocijas. Po to kai Prue yra nužudoma 3 sezono pabaigoje, Piper ir Phoebe sužino, kad jos turi netikrą seserį Paige, kuri yra jų mamos (Patty Halliwell) ir baltojo žynio dukra. Paige yra pusiau ragana, pusiau baltoji žynė. Iš baltosios žynės pusės ji įgyja galią išnykti (keliauti iš vienos vietos į kitą). Su šia galia ji taip pat gali pasišaukti norimą daiktą. Kai ji išmoksta naudotis savo galiomis, ji sugeba ne tik pati išnykti, bet išnykti ir su kitais žmonėmis.

Pirmuosius du sezonus seserys nuolatos žudė demonus, bet vėliau jos sužino, kad pagrindinis jų priešas yra „Šaltinis“. Jis buvo susijęs su visais demonų užpuolimais, kuriuos patyrė seserys. „Šaltinis“ buvo sunaikintas 4 sezone.

Seserys turi sunkumų ir paprastame gyvenime: santykiai, karjera, vedybos, vaikai, ligos, artimųjų mirtys. Jos taip pat turi stengtis, kad magija nebūtų paviešinta, bet jomis susidomi FTB.