Sąrašo aptarimas:Žymūs Kauno žmonės

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kokia prasmė sąraše turėti žmones, kurie tik gimė Kaune, tačiau iš jo išvažiavo kūdikystėje ir niekada neprisiminė? Ką jie turi bendro su žymiais miestui nusipelniusiais žmonėmis?--Dirgela (aptarimas) 18:23, 25 rugpjūčio 2015 (EEST)

Iš kur žinote, kad neprisiminė? Beje kiek žinau Lietuvoje tiek žiniasklaida, tiek ir visuomenė paprastai domisi ir didžiuojasi Lietuvoje gimusiais ar su Lietuva turinčiais sąsajų garsiais užsienio šalių piliečiais. Čia kyla klausimas nebent koks tas žymumo laipsnis, kad būtų galima įtraukti į šį sąrašą...--Lappon (aptarimas) 18:50, 25 rugpjūčio 2015 (EEST)

Na, tai kodėl tada neįtraukus ir važiavusių pro šalį žymių žmonių, Leninui berods buvo atminimo lenta Vilniaus geležinkelio stotyje, gal ir pro Kauną traukiniu važiavo? kodėl netraukti Kaune mirusių? Na koks kaunietis yra Moses Bilsky, dar paaugliu iš čia išvažiavęs ir niekada čia negrįžęs, nei prisiminęs turėjęs kokių nors sąsajų su Kaunu išskyrus įrašą gimimo liudijime? taip pat ir kiti, kurie net mokyklos Kaune nebaigė - tos sąsajos gaunasi geltonosios spaudos lygio. O dėl žymumo - priminsiu, kad sąrašams galioja tos pačios taisyklės kaip ir straipsniams - turėtų būti šaltiniai, kuriuose jie įvardinami kaip žymūs kauniečiai, tada gal ir tie mano klausimai nekiltų.--Dirgela (aptarimas) 20:21, 27 rugpjūčio 2015 (EEST)
Pro šalį važiavusių ir numirusių niekas ir netraukia. Dauguma į sąrašą patekusių žydų tautybės žmonių yra aprašyti knygoje Garsūs Lietuvos žydai http://www.skaitykle.lt/e-knygos/biografijos-atsiminimai/garsus-lietuvos-zydai/ Knyga supažindina su žydų, dėl įvairių priežasčių išsiblaškiusių po visą pasaulį, kultūriniu paveldu kaip neatsiejama Lietuvos kultūros dalimi, kurių įnašas į šalies ir viso pasaulio mokslą, kultūrą, meną, sportą, politiką, verslo plėtrą yra visos Lietuvos visuomenės pasididžiavimo objektas. Kai pakeitėte sąrašo pavadinimą iš Kauno kilę žymūs žmonės į Žymūs Kauno žmonės toks Moses Bilsky tikrai nebepatenka į tokį sąrašą, nes pakeitėte sąrašo prasmę. Dabar pagal jūsų sukurtą pavadinimą gali būti traukiami tik itin glaudžiai su Kauno miestu susiję žmonės (kurių dauguma bus net negimę Kaune, o tarpukariu atvykę iš įvairių kaimų). Aš siūlau gražinti senąjį sąrašo pavadinimą, kuris nurodo, kad čia pateikiami tik Kaune gimę žymūs užsienio ir Lietuvos žmonės.--Lappon (aptarimas) 22:02, 27 rugpjūčio 2015 (EEST)
Aš pakeičiau pavadinimą, kadangi "gimę Kaune" sąrašo kriterijus yra neesminis, kaip ir pavyzdžiui "garsūs vienaakiai", "kurti blondinai", "gimę kojomis į priekį" ir pan. Žydus tikrai būtų geriau įtraukti į sąrašą "Garsūs Lietuvos žydai", kam juos separuoti po gimtąsias vietas?--Dirgela (aptarimas) 20:33, 6 rugsėjo 2015 (EEST)
O kodėl nusprendėt kad neesminis? Tai jei jau pakeičiat pavadinimą, tai ir užbaikit savo darbą kelias valandas ieškodamas ir pridėdamas Kaune negimusius, bet tam miestui nusipelniusius žmones (neįsivaizduoju kokiais kriterijais tai darytumėt). Tai jūs siūlot, kad tarp žymių Kauno žmonių sąraše išvis žydų nebebūtų? Beje aš karts nuo karto papildau šį straipsnį Sąrašas:Litvakai.--Lappon (aptarimas) 11:22, 7 rugsėjo 2015 (EEST)
Neesminis dėl to, kad niekas nebūtų pasikeitę, jei sąraše esantys žmonės būtų gimę ne Kaune, o tarkim trys metrai nuo Kauno miesto ribos. Tikrai garsūs kauniečiai yra paminėti straipsnyje Kaunas, kitus kriterijus surašiau sąrašo viršuje. Nematau tragedijos, kad sąrašas bus neilgas. O dėl žydų tai nesupratau ką norėjot pasakyti, aš labai į tautybes nesigilinu, bet manau Abroamas Mapu pilnai atitinka žymaus kauniečio kriterijus.--Dirgela (aptarimas) 20:22, 8 rugsėjo 2015 (EEST)

Šaltinis[redaguoti vikitekstą]