Rokenrolo šlovės muziejus

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Rokenrolo šlovės muziejus

Rokenrolo šlovės muziejus (angl. Rock and Roll Hall of Fame) – muziejus Klivlende, JAV, skirtas įamžinti žymiausių atlikėjų, prodiuserių atminimui, kurie padarė didžiulę įtaką muzikos industrijai, o ypač rokenrolui.

1983 m. buvo sukurta Rokenrolo šlovės muziejaus organizacija, kurios viena iš funkcijų yra įamžinti asmenis, kurie turėjo reikšmingą įtaką rokenrolo susikūrimui, vystymuisi ir išsaugojimui, įtraukiant juos į muziejų. Atlikėjai į Rokenrolo šlovės muziejų išrenkami per kasmetinę priėmimo ceremoniją, vykstančią kovo mėnesį. Pirmoji įvyko 1986 m. sausio 23 d.; į muziejų pateko pirmojo dešimtis muzikantų, įskaitant tokias žvaigždes kaip Chuck Berry, James Brown, Elvis Presley, Buddy Holly, Ray Charles ir kt.

Kategorijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nominacijos yra skirstomos į 4 kategorijas:

  • Atlikėjai. Renka apie 500 žmonių komisija, sudaryta iš rokenrolo istorikų, žurnalistų, prodiuserių bei kitų muzikoje kompetentingų asmenų. Gavę daugiausia balsų atlikėjai, taip pat daugiau nei 50 procentų, yra įamžinami muziejuje. Pagrindinis reikalavimas norint pretenduoti į šią kategoriją, yra kad būtų praėję bent 25 metai po pirmojo įrašo oficialaus išleidimo.
  • Ne atlikėjai. Renkami dainų rašytojai, prodiuseriai, žurnalistai ir kiti profesionalai, prisidėję prie rokenrolo plėtojimo.
  • Įkvėpėjai. Atlikėjai, kurie grojo prieš rokenrolo atsiradimą bei įkvėpė pirmuosius rokenrolo pionierius.
  • Instrumentininkai. Asmenys, kurie visada likdavo už uždangos bei nebuvo dėmesio centre, nors prisidėjo prie rokenrolo nemažiau nei didieji „dinozaurai“. Jie dažnai vaidino lemiamą vaidmenį muzikos kūrime, bet dėl vienų ar kitokių priežasčių nėra plačiai žinomi visuomenėje.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]