Rizikos kapitalas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Rizikos kapitalas (RK; angl. Venture capital) – privataus kapitalo (angl. Private equity) forma. Rizikos kapitalas daugiausiai investuojamas į nelistinguojamas, dažnai naujai kuriamas (pvz., naujųjų technologijų) įmones (žr. Startup); taip pat RK gali būti ir kitų įmonių veiklos finansavimo šaltinis.

Privataus kapitalo įmonė, daugiausiai investuojanti į nelistinguojamas, dažnai naujai kuriamas (pvz., naujųjų technologijų) įmones (žr. Startup), vadinama rizikos kapitalo bendrove. Jos bei RK fondai savo veikloje nevengia rizikos, imdamiesi inovatyvių, dar nežinomų bei neišbandytų sričių finansavimo. RKB laikomos savotiškais mokslo, technologijų bei naujadarų „ramsčiais“, pionierių veiklos partneriais.

Rizikos kapitalo bendrovės bei RK fondai veikia ne Kapitalo rinkoje (ne biržoje). Public Equity bendrovės paprastai nepatenka į RK bendrovių akiratį.

Investuotojas didina nuosavą investuojamų įmonių kapitalą, bet neįgauna įmonės kontrolės (turi mažiau kaip 50 % akcijų). Venture Capital taip pat yra be palūkanų perleistos lėšos; grąža gaunama, dalyvaujant veikloje ar padidinus įmonės vertę.

Rizikos „kapitalistas“ ir įmonės savininkas (arba fondo valdytojas) tampa strateginiais partneriais, sudarydami strateginės partnerystės sutartį.

Taip pat skaitykite[taisyti | redaguoti kodą]

Rizikos kapitalo fondas

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]