Raudonoji dama

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Raudonoji dama
The Scarlet Lady 1969 Poster.jpg
PavadinimasLa femme écarlate
Kilmės šalisFlag of France.svg Prancūzija
Flag of Italy.svg Italija
RežisieriusJean Valère
Scenaristas (-ai)Jean Valère
Paul Gégauff
Metai1969
Žanraskomedija
Trukmė90 min.
Kalbaprancūzų
IMDb įrašas

Raudonoji dama (pranc. La femme écarlate) – 1969 m. sukurta komedija.

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Liusilė Lombardi, pasiturinti verslininkė ir paveldėtoja, ryte iš savo meilužio ir jos įmonės direktorius Žiuljeno sulaukia prisipažinimo, kad jos verslas žlugo, o įmonės akcijas jis perrašė savo vardu. Be viso to netekusi ir savo vilos Nicoje, sukrėsta išdavystės, Liusilė nusprendžia parduoti turimas brangenybes, per savaitę išleisti pinigus ir galiausiai pasitraukti iš gyvenimo. Nuvykusi į Paryžių ji prisimena, kad Žiuljenas čia atvyksta kiekvieną penktadienį verslo reikalais ir apsisprendžia prieš nusižudydama nužudyti ir jį. Paskutinę gyvenimo savaitę Liusilė nori praleisti nieko nevaržoma, todėl leidžia sau viską, ko iki šiol atsisakydavo: prabangų automobilį ar apsilankymą restorane. Vieną dieną ji pakviečia kartu pietauti gatvėje sutiktą vyriškį Fransua, kuriam prisipažįsta ketinanti kitą penktadienį nusižudyti. Per likusias dienas Liusilė susipažįsta su keliais vyriškiais, tačiau neketina atsisakyti savo plano, tuo tarpu Fransua beviltiškai stengiasi ją surasti.

Lemtingą penktadienį Liusilė pasitinka Žiuljeną oro uoste, pareikšdama, kad rado investuotoją, norintį nupirkti jam priklausančias įmonės akcijas. Jiedu nuvyksta į viešbutį, kur Liusilė, grasindama revolveriu, priverčia jį vėl sėsti į automobilį. Ji lekia dideliu greičiu, norėdama kartu žūti avarijoje, tačiau paskutinę akimirką persigalvoja ir, išsodinusi Žiuljeną, nuvažiuoja.

Tuo metu Fransua beviltiškai ieškodamas Liusilės, nuvyksta į Eifelio bokštą, kur jiedu kartu praleido kelias valandas. Pamatęs prie jo šios automobilį, jis skuba, tikėdamasis sulaikyti ją nuo savižudybės, tačiau randa ją tiesiog besigrožinčią miesto panorama...

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Monica Vitti – Liusilė Lombardi
  • Murice Ronet – Fransua
  • Robert Hossein – Žiuljenas
  • Claudio Brook – Džonas Bertas
  • Albert Simono – Alberto