RMI/IIOP

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

RMI-IIOP (angl. remote method invocation over internet inter orb protocol) – standartų sistema koordinuotam kelių programų darbui Internete.

RMI/IIOP yra bandymas sujungti RMI ir CORBA architektūras, siekiant supaprastinti CORBA programavimą, neatsisakant jos teikiamų galimybių. Kuriant šį standartą, buvo atsisakyta objektų aprašymo atskira IDL kalba. Labai plačiai CORBA naudojamas automatiškai generuotas kodas daug kur pakeistas refleksijos metodais. Ten, kur kodo generatorius vis dar naudojamas, jis susirenka reikiamą informaciją irgi per refleksiją, nereikalaudamas jos aprašyti atskirai. Taigi RMI/IIOP lengviau išmokti ir paprasčiau, greičiau naudoti. Tačiau refleksija dirba lėčiau nei generuotas kodas. Būdamas naujesnis, šis standatas taip pat nėra tiek gerai „nušlifuotas“ kaip CORBA. Nors RMI/IIOP irgi siekia būti nepriklausoma nuo programavimo kalbų ir vykdymo platformos, CORBA straipsnio rašymo metu gerai palaiko daugiau kalbų. Bet kuriuo atveju, šis standartas laikomas geresniu už RMI kurį sudėtinga naudoti už Java ribų.

CORBA ir RMI/IIOP naudoja tuos pačius ryšio protokolus ir turi iš esmės tą patį objekto - tarno - orbo organizacijos planą. Galimas dialogas tarp CORBA ir RMI/IIOP sistemų.