Žiūrovas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Publika)
Žiūrovai krepšinio rungtynių metu

Žiūrovai, auditorija – žmonių grupė, kuri stebi tam tikrus meno, sporto, literatūros ar kitus pasirodymus, renginius (tai gali būti filmai, teatras, koncertai, sporto varžybos, cirkas, vaizdo žaidimai ir pan.). Skirtingi renginiai skirtingai išnaudoja žiūrovus – kai kuriuose renginiuose jie tik stebi veiksmą, kai kur žiūrovai yra aktyvūs renginio dalyviai (vaizdo žaidimų čempionatai, mokslinės studijos). Taip pat žiūrovai gali įvairiai vertinti renginius – dalyvaudami, plodami, kritikuodami ar pateikdami savo nuomonę.

Pagal tam tikras studijas teigiama, kad žiūrovams labiausiai daro įtaką žiniasklaida, o filmų, vaizdo žaidimų, radijo laidas, programinės įrangos kūrėjus veikia žiūrovų atsiliepimai bei pasiūlymai. „Associated Press“ prezidentas Tom Curley apie žiūrovus teigia, kad „tik jie nusprendžia, kokio lygio jų įsitraukimas bus – kokiu būdu, kaip, kada ir kur.“[1]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „The People Formerly Known as the Audience“. archive.pressthink.org. 2006-06-27. Suarchyvuota iš originalo 2016-08-30. Nuoroda tikrinta 2017-03-06.