Pierluigi Collina

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Pierluigi Collina
Collina.JPG
Gimė 1960 m. vasario 13 d. (63 metai)
Bolonija, Italija
Tautybė italas
Sutuoktinis (-ė) Gianna
Vaikai 2 dukterys
Veikla futbolo teisėjas, finansų konsultantas
Išsilavinimas ekonomika
Alma mater Bolonijos universitetas

Pierluidžis Kolina (Pierluigi Collina; g. 1960 m. vasario 13 d. Bolonijoje, Italija) – buvęs tarptautinės kategorijos Italijos futbolo teisėjas, dabar UEFA teisėjų komiteto narys ir tarptautinės futbolo teisėjų asociacijos konsultantas.[1] [2]

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1984 m. universitete baigė ekonomiką.

Paauglystėje žaidė futbolą gynėjo pozicijoje, bet vėliau buvo įkalbintas tapti teisėju. 3 metus teisėjavo regioninėje lygoje, atliko privalomąją karinę tarnybą. 1988 m. padėjo teisėjauti trečiojoje Italijos lygoje. Maždaug tuo metu Kolina nupliko, taip įgijo „grėsmingą“ išvaizdą ir buvo pramintas „Kojaku“ (pagal vieno JAV kriminalinio serialo herojų).

Nuo 1991 m. Kolina teisėjavo Serie A. 1995 m. gavo FIFA tarptautinę kategoriją, teisėjavo 5 varžybose 1996 m. Olimpinėse žaidynėse. Šis teisėjas teisėjavo įsimintinam 1999 m. UEFA Čempionų Lygos finalui. Savo laiku Kolina buvo bene žymiausiu pasaulyje futbolo teisėju, įsimenančiu savo išskirtine išvaizda ir griežta teisėjavimo maniera.

Teisėjavo visiems pasaulio ir Europos čempionatams tarp 1998 ir 2004 m., tame tarpe jų atkrintamųjų varžybų etapuose, dažnai ir finaluose. Paskutinis svarbus Kolinos teisėjautas čempionatas – 2004 m. Europos čempionatas. 2005 m. teisėjas pasiekė amžiaus limitą futbolo teisėjams – 45 metus. Paskutinės jo teisėjautos tarptautinės varžybos – Portugalija-Slovakija. Italijos futbolo federacija teisėjų amžiaus limitą perkėlė iki 46 m., kad Kolina dar galėtų teisėjauti Serie A, tačiau teisėjas atsisakė, nes įsivėlė į interesų konfliktą – pasirašė sutartį su Opel bendrove, kuri taip pat buvo ir AC Milan klubo rėmėja.

Baigęs teisėjo karjerą, Kolina prisideda prie rungtynių teisėjavimo konsultavimo, dirba finansų konsultantu.

Parašė autobiografiją Le Mie Regole del Gioco.

Pasiekimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • IFFHS metų geriausias pasaulio futbolo teisėjas (6): 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003 m.[3][4]
  • Hulo universiteto garbės daktaro laipsnis „už nuopelnus sporto pasauliui“
  • Italijos šlovės galerijos narys: 2011 m.[5]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]