Pepė, Liusė, Bom ir kitos merginos

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Pepė, Liusė, Bom
ir kitos merginos

PavadinimasPepi, Luci, Bom
y otras chicas del montón
Kilmės šalis Ispanija
RežisieriusPedro Almodóvar
Scenaristas (-ai)Pedro Almodóvar
Metai1980
Žanraskomedija
Trukmė81 min.
Kalbaispanų
IMDb įrašas

Pepė, Liusė, Bom ir kitos merginos (vok. Pepi, Luci, Bom y otras chicas del montón) – 1980 m. sukurta komedija, debiutinis režisieriaus Pedro Almodóvar filmas.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Carmen Maura – Pepė
  • Eva Siva – Liusė
  • Alaska – Bom
  • Felix Rotaeta – policininkas / Chuanas
  • Concha Gregori – Charito
  • Kiti Manver – modelis / dainininkė

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Pepė – jauna mergina, kuri savo bute Madride augina marihuaną. Apie tai sužino kaimynystėje gyvenantis policininkas, kuris, mainais už tylėjimą, ją išprievartauja, atimdamas nekaltybę. Norėdama atkeršyti, Pepė kreipiasi pagalbos į savo draugę Bom – lesbietę dainininkę, kuri su savo grupės nariais naktį užpuola ir sumuša skriaudiką. Kitą dieną, norėdama pasimėgauti rezultatu, Pepė pamato, kad auka tapo ne policininkas, o jo brolis dvynys.

Tuomet ji sugalvoja naują keršto planą: mezgimo pamokoje ji ir Bom susidraugauja su šio žmona Liuse. Netrukus paaiškėja, kad Liusė, užguita namų šeimininkė, turi mazochistinių polinkių ir kadangi vyras jos nemuša ir nežemina, paskatinta naujos patirties su agresyviąja Bom, nusprendžia šį palikti. Trijulė – Pepė, Liusė ir Bom – neria į naktinį gyvenimą. Po kurio laiko tėvas nustoja finansuoti Pepę ir ši sukuria reklaminę agentūrą, kuriančią filmukus apie neegzistuojančius produktus. Liusės vyras, negalintis sustaikyti su jos netektimi, nesiliauja jos persekioti ir kartą (su jos sutikimu) ją sumuša. Pepė ir Bom aplanko ją ligoninėje, kur Liusė pareiškia paliekanti Bom ir grįžtanti pas vyrą. Merginos supranta praradusios draugę ir Pepė pasiūlo Bom persikraustyti pas ją...