Palmių salos

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Palmių salos – dar vadinamos Dubajaus palmėmis ar tiesiog palmėmis taps trimis didžiausiomis žmogaus rankomis sukurtomis salomis. Projektas dar neretai simboliškai vadinamas aštuntuoju pasaulio stebuklu. Dirbtiniai Dubajaus pusiasaliai − Džumeiros palmė, Deiros palmė bei Jebel Ali palmė bus pastatytos simbolinio bei svarbaus šiam reginiui medžio − datulių palmės (vadinamos medžiu, laikančiu galvą ugnyje, o kojas vandenyje) formos, susidedančios iš kamieno, 17 atšakų vainiko bei supančio pusmėnulio apvado – atliekančio užtvankos vaidmenį. Dirbtiniai pusiasaliai − Dubajaus turizmo plėtojimo programos dalis, skirta naftos išteklių išsekimo ekonominei atsvarai sukurti. Ateities Dubajaus tikslas − tapti vienu didžiausių pasaulyje turizmo plotu, darančiu žymią įtaką šalies ekonomikai.

Džumeiros palmė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jumeirah palmė yra dirbtinė sala, supilta Dubajaus bendrovės Nakheel. Tai viena iš trijų Palmių salų, kurios supiltos į Persijos įlanką ir praplės Dubajaus kranto liniją iki 520 km. Ši sala išsidėsčiusi ties Jumeirah rajono krantu Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Jumeirah palmėje yra keletas salų, jos atrodo palmės formos. Ją sudaro „kamienas“, 17 atsikišusių „lapų“ ir apvaliai apeinančios salos su bangolaužiais. Salų bendras plotas atitinka 800 futbolo aikščių plotą, o salynas pavadintas „aštuntuoju pasaulio stebuklu“. Su žemynu sala sujungta 300 metrų tuneliu, o „kamienas“ su bangolaužio sala sujungtas tuneliu po jūra. Šių metų (2009) pabaigoje bus atidaryti dar 30 viešbučių. Salą su kontinentu sujungs ir vienbėgio traukinio maršrutas.

Deiros palmė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Deiros palmė yra pradėtas palmės formos salyno projektas Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Tai vienas iš trijų Palmių salų projektų. Projektas pristatytas 2004 metų spalį. Pirminis Palm Deira projektas buvo 8 kartus didesnis nei Jumeirah palmė ir 5 kartus didesnis nei Jebel Ali palmė. Deiros palmėje buvo numatyta apgyvendinti milijoną žmonių. Buvo numatyta supilti 41 palmės „lapą“. Tačiau dėl povandeninio reljefo projektas buvo pakeistas 2007-aisiais. Dabartiniame variante numatyta 18, bet didesnių palmės „lapų“. Dėl projekto dydžio buvo nutarta jį įgyvendinti atskirais etapais. Vėliau dėl finansinės Nakheel bendrovės situacijos Palm Deira salyno projekto įgyvendinimas buvo nutrauktas.

Jebel Ali palmė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jebel Ali palmė yra dirbtinio salyno projektas, vienas iš trijų Palmių salų projektų Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Palmės statybos prasidėjo 2002-aisiais ir tikimasi, kad 2020 metais joje galės gyventi 1,7 milijono žmonių. Kai tik projektas bus baigtas, palmė bus apjuosta Dubai Waterfront salyno. Jebel Ali palmė yra 50% didesnė nei Džumeiros palmė, joje bus šeši uostai, vandens parkas, „Jūros kaimas“, namai, stovintys virš vandens. Aplink palmės „lapus“ ratu išrašyta šeicho sukurta arabiška poema, kuri matosi iš oro.

Palmių salų galerija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]