Outlast

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Outlast
Kūrėjas „Red Barrels“
Leidėjas „Red Barrels“
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2013 m. rugsėjo 4 d.
Žanras (-ai) Išlikimo siaubas
Režimas Vieno žaidėjo
Reitingai ESRB: M
PEGI: 18+
Platforma Windows, Mac OS X, Linux,
Xbox One, PlayStation 4,
Versija
Variklis
Reikalavimai
Platinimas Atsisiuntimas internetu
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas
Kitos dalys
Oficiali žaidimo svetainė
„Outlast“ žaidimo veiksmas vyksta tamsiuose ar menkai apšviestuose kraujais aptaškytuose psichiatrinės klinikos koridoriuose, kambariuose. Siaubo ir įtampos atmosferą kuria persekiojantys pamišėliai, klinikos istorijos ir muzika, garso efektai

Outlast – 2013 m. kompiuterinis išlikimo siaubo žanro žaidimas, kurį sukūrė ir išleido JAV „Red Barrels“ studija. 2014 m. išleistas žaidimo plėtinys „Outlast: Whistleblower“. 2017 m. išleidimui suplanuotas žaidimo tęsinys „Outlast 2“.

Metacritic.com suvestinės duomenimis, kritikai žaidimą įvertino 80 balų iš 100 vidurkiu.[1]

Apie žaidimą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Outlast“ buvo išleistas 2013 m. rugsėjo 4 d. „Steam“ tinkle personalinių kompiuterių „Windows“ sistemai. 2014 m. pasirodė leidimai „PlayStation 4“ ir Xbox One“, 2015 m. – „Mac OS X“ ir „Linux“, sistemoms.

Nuošalioje vietovėje, Mesivo kalne Kolorado valstijoje nuo seno buvo apleista psichiatrinė klinika, kurios veiklą 2009 m. atnaujino privati „Murkoff Corporation“ kompanija. Žaidimo veiksmas prasideda, kai reporteris-tyrėjas Miles Upshur nakties metu atvyksta į kliniką gavęs anoniminę žinutę, pranešusią apie joje besidedančius keistus ir baisius dalykus. Miles Upshur randa sargybos postą apleistą ir įsigavęs į klinikos pastatą – daug ištaškyto kraujo, personalo lavonus ir kelis išlikusius gyvais psichinius ligonius. Vienas iš mirštančių perspėja reporterį, kad klinikoje siaučia „variantai“, nuo kurių reikia tik bėgti arba slėptis.

„Outlast“ yra vieno žaidėjo žaidžiamas žaidimas, kuriame iš pirmojo asmens perspektyvos valdomas reporteris Miles Upshur. Herojus turi rasti kelią išsigelbėti iš psichiatrinės klinikos, kurioje yra persekiojamas žmogžudžiais virtusių pamišėlių po eksperimentinių gydymų, kuriuos vykdė klinikos daktarai. Herojus neturi galimybės kovoti, vienintelės jo priemonės: pasislėpti arba pabėgti nuo pamišėlių. Žaidimo siužeto detalės atskleidžiamos randamuose dokumentuose ir herojaus užrašuose. Miles Upshur turi nešiojamą videokamerą, su kuria gali priartinti matomą vaizdą. Radęs baterijų jis ribotą laiką gali naudotis videokameros IR naktinio matymo galimybe tamsiuose kambarėliuose ir koridoriuose, kuriuose dažniausiai vyksta veiksmas. Nuo pamišėlių herojus gali slėptis po lova, spintose, atsikirsti durimis arba pralindęs pro siaurus plyšius. Žaidimą galima žaisti keturiais sunkumo lygiais. Sunkiausiame režime nors vieną kartą žuvus herojui, žaidimą tenka pradėti iš naujo.

2014 m. buvo išleistas plėtinys „Outlast: Whistleblower“, kuriame pasakojami priešistorės įvykiai iš programuotojo Waylon Park pozicijos, kuris buvo anoniminiu pranešėju žinutėje. Šiame plėtinyje taip pat atskleidžiama istorijos pabaiga, kuri nebuvo visai aiški pagrindinio žaidimo pabaigoje. Mesivo kalnas yra reali vietovė Uoliniuose kalnuose, tačiau psichiatrinė klinika jame yra pramanyta.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „metacritic.com“. Nuoroda tikrinta 2016 m. rugpjūčio 18 d.. 

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]