Ossastorium

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ossastorium
KilmėKaunas, Lietuva
ŽanraiDeath metal
Aktyvumo metai2001–dabar
Nariai
Saulius Rimas
Justinas Vabuolas
Sergejus Lebedevas
Rytis Paleckis

Ossastorium – Lietuvos techniško melancholiškojo death metal atlikėjai iš Kauno.

Nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Grupės istorija prasidėjo pačioje 2001 pradžioje susipažinus dviem septyniolikmečiams: Justinui Vabuolui ir Sauliui Rimui „Dellamorte“. Jie degė meile metalinei muzikai ir norėjo sukurti grupę, kurioje galėtų realizuoti kūrybines idėjas. Taip pat abu vienijo pasiryžimas vystyti apmirusį gimtojo Kauno metalinį judėjimą. Justino (bosas) ir Sauliaus (gitara/vokalas) tandemas tapo nepakeičiamu ilgamečiu Ossastorium branduoliu, apie kurį būrėsi kiti muzikantai. Nuo pat pradžių kurti muziką ir žodžius bei atlikti vokalines partijas ėmėsi Saulius, kuriam Ossastorium tapo svarbiausia jo asmenybės saviraiškos priemone.

Kūrybiniai Ossastorium ieškojimai tęsėsi gana ilgai. Nuo pat pradžių grupė nuolat „augo“, tobulėjo techniškai ir vis didesnį dėmesį teikė muzikos turiniui. Muzikiniai eksperimentai vedė nuo melodingo/gothic metalo pradžioje iki gana melodingo death metalo (debiutinis mini albumas Per Aspera…, įrašytas 2003 vasarą) vėliau. Galutinai muzikinė ir literatūrinė koncepcija susiformavo tik 2004 metais, prisijungus būgnininkui – virtuozui Sergejui iš Nahash. Šiandien kolektyvo muziką galima apibūdinti kaip technišką melancholišką death metalą.

Publikos simpatijas ir išties nemažą fanų būrį visoje Lietuvoje Ossastorium pelnė gana intensyvios koncertinės veiklos dėka. Ypač sėkmingi ir kupini įvykių kolektyvui buvo 2004 metai. Išleistas pirmasis MCD (sulaukęs gerų atsiliepimų ir užsienyje), daug koncertuota Lietuvoje, sugrotas pirmasis koncertas užsienyje – didžiausiame Estijos „open – air“ sunkiosios muzikos festivalyje Hard Rock Laager. Metų pabaigoje „Giljotinos“ skaitytojai Ossastorium pripažino geriausia Lietuvos 2004 m. death metalo grupe, o Per Aspera… tapo geriausiu metų albumu.

2005 m. be keleto koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose, Ossastorium spėjo paruošti ir naują albumą. Per keturis mėnesius užtrukusią įrašų sesiją buvo įrašyta vienuolika visiškai naujų kūrinių, kurių stilistiką galima būtų apibūdinti kaip death metal su brutal ir technical death metal elementais. Naujasis albumas Inferi buvo įrašytas Kauno studijoje „Ophys“.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]