Nusikaltimas yra nusikaltimas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Nusikaltimas yra nusikaltimas

PavadinimasUn meurtre est un meurtre
Kilmės šalis Prancūzija
Italija
RežisieriusÉtienne Périer
Scenaristas (-ai)Dominique Fabre
Étienne Périer
Metai1972
Žanraskriminalinis
Kalbaprancūzų
IMDb įrašas

Nusikaltimas yra nusikaltimas (pranc. Un meurtre est un meurtre) – 1972 m. sukurtas kriminalinis filmas

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Jean-Claude Brialy – Polas Kastneris
  • Stephane Audran – Mari Kastner / Ana
  • Robert Hossein – Žanas
  • Catherine Spaak – Fransuaza
  • Michel Serraut – komisaras
  • Michel Creton – farmacininkas

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Polas ir Mari Kastneriai buvo susituokę keletą metų, kuomet nelaimingo atsitikimo metu žmona liko dalinai paralyžiuota ir prikaustyta prie invalido vežimėlio. Po šio įvykio jų santykiai gerokai pasikeitė: Polas susirado meilužę Fransazą, o Mari, kuriai priklauso šeimos pinigai, tapo pavydžia ir nuolat viskuo nepatenkinta niurzga. Praėjus 3 metams įvyko nelaimingas atsitikimas, kurio metu Mari žuvo: ją partrenkė riedantis jos pačios automobilis, kurį sugedusį ji paliko ant kalno, o pati vežimėliu važiavo ieškoti pagalbos.

Po laidotuvių teisininkas perskaito testamentą, kuriame nurodoma, kad jei ji mirtų ne savo mirtimi, policija būtinai turėtų atlikti tyrimą, nes Polas neva jau yra bandęs ją nužudyti. Be to, jos turtai atiteks vyrui tik tuo atveju, jei jo namuose apsigyvens jos sesuo Ana. Ši pasirodo esanti labai panaši į Mari, o netrukus pradeda elgtis kaip ir jos sesuo: nusidažo plaukus, važinėja vežimėliu ir kaltina Polą sesers mirtimi.

Netrukus Polą aplanko paslaptingas vyras, kuris pareiškia, kad Mari mirtis – jo rankų darbas ir kad Polas turi jam sumokėti didelę pinigų sumą. Priešingu atveju jis grasina pateikti policijai įrodymus, kad žmonos mirtis buvo smurtinė. Po ilgų dvejonių Polas nusprendžia nemokėti, o pats nužudyti šantažuotoją...