Pereiti prie turinio

Notarinis įrašas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Notarinis įrašas - notariškai (t. y., įgalioto asmens - notaro arba pareigūno, pvz., konsulinio) atliekamas įrašas apie atliktą notarinį veiksmą, jo dalyvius.

Duomenys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pvz., notariniame įraše apie oficialiesiems testamentams prilyginamo testamento ar asmeninio testamento priėmimą saugoti įrašoma: notarinio veiksmo atlikimo data, notarinį veiksmą atlikusio notaro biuro pavadinimas, notaro vardas ir pavardė, testatoriaus vardas ir pavardė, asmens kodas arba gimimo data, testamento rūšis, testamento sudarymo data ir vieta. Kai priimamas saugoti oficialiajam testamentui prilyginamas testamentas, taip pat nurodomos šį testamentą patvirtinusio asmens pareigos, vardas, pavardė, notarinio registro numeris.

Notariniame įraše taip pat įrašomas notariniame registre įregistruoto notarinio veiksmo numeris, notaro atlyginimo už atliktą notarinį veiksmą dydis (kai notaras atleidžia nuo atlyginimo mokėjimo, rašomi žodžiai „atleista nuo mokėjimo“), kompensacijos už patikrą valstybės registruose dydis, kompensacijos(-ų) už kitas kliento prašymu notaro atliktas paslaugas dydis, notaro parašas.[1]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]