Niekšo mirtis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Niekšo mirtis

PavadinimasMort d’un pourri
Kilmės šalis Prancūzija
RežisieriusGeorges Lautner
Scenaristas (-ai)Jean Laborde
Michel Audiard
VaidinaAlain Delon
Ornella Muti
Metai1977
Žanraskriminalinis
Trukmė120 min.
Kalbaprancūzų
IMDb įrašas

Niekšo mirtis (pranc. Mort d’un pourri) – 1977 m. Prancūzijoje sukurtas politinis detektyvas, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Alenas Delonas.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kardas iš filmo

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Ksavje Marišalis dirba deputato ir savo draugo Diubua padėjėju. Vieną ankstyvą rytą Diubua atvyksta pas jį ir prisipažįsta nužudęs kitą deputatą Sirano. Pastarasis jau kurį laiką šantažavo Diubua bei kitus valstybės veikėjus ir grasino paviešinti šių korupcinius ryšius. Ksavje prižada patvirtinti draugo alibi, tačiau netrukus situacija ima komplikuotis: policija netiki Diubua, o įvairūs politiniai veikėjai ima spausti Ksavjė dėl paslaptingo Serano dienoraščio, kuriame surašyti įvairių politikų bei visuomenės veikėjų korupciniai įrodymai.

Ksvaje kvočiamas, Diubua prisipažįsta paėmęs dienoraštį ir atidavęs jį saugoti savo meilužei Valeri. Prasideda medžioklė: į Ksavje pasikėsinama, bet jam pavyksta padėti pabėgti Valeri, tuo tarpu Diubua nužudomas savo ofise. Vis daugiau įtakingų žmonių, tarp jų ir paslaptingas užsienietis Nikolas Tomskis, kalbina Ksavje atiduoti arba parduoti dienoraštį, kol dar nevėlu. Ksavje sutinka su viena sąlyga: jam turi būti įvardintas Diubua žudikas...

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apdovanojimas Kategorija Asmuo Rezultatas
Cezario apdovanojimas Geriausias aktorius Alain Delon Nominacija
Geriausias scenarijus Michel Audiargd Nominacija