Nevada Smitas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Nevada Smitas
Nevada Smith DVD cover.jpg
PavadinimasNevada Smith
Kilmės šalisFlag of the United States.svg JAV
RežisieriusHenry Hathaway
Scenaristas (-ai)John Michael Hayes
VaidinaSteve McQueen
Metai1966
Žanrasvesternas
Trukmė128 min.
Kalbaanglų
IMDb įrašas

Nevada Smitas (angl. Nevada Smith) – 1966 m. sukurtas vesternas, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko aktorius Steve McQueen. Filmas nominuotas Laurel apdovanojimui geriausios veiksmo dramos kategorijoje.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Steve McQueen – Nevada Smitas / Maksas Sandas
  • Karl Malden – Tomas Fičas
  • Brian Keith – Jonas Kordas
  • Arthur Kennedy – Bilis Bordou
  • Suzanne Pleshette – Pilar
  • Raf Vallone – tėvas Zakardis
  • Martin Landau – Džesis Kou

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Jaunuolio Makso Sando tėvus nužudo trejetas nusikaltėlių: Fičas, Kou ir Bodrou. Vaikinas dega noru keršyti, tačiau pavyti ir įveikti trijulę nėra lengva užduotis. Maksas susipažįsta su Jonu Kordu, ginklų prekeiviu, kuris jaunuolį apmoko elgtis su ginklu.

Po ilgų paieškų Maksas susiduria su vienu iš žudikų, Kou, turinčiu arklį, pažymėtą jo tėvų ūkyje. Maksui pavykta grumtynėse įveikti Kou, tačiau kitų jo sėbrų nepavyksta rasti dar ilgą laiką.

Iš laikraščio sužinojęs, kad antrasis ieškomasis, Bodrou, yra įkalintas griežto režimo stovykloje pelkėse, Maksas įmituoja nesėkmingą banko apiplėšimą, kad būtų suimtas. Įkalintas dvejiems metams, jis atsiduria toje pat stovykloje, kur Bodrou jo neatpažįsta. Ištyrinėjęs aplinką, Maksas pasiūlo jam bėgti. Jiems padeda gretimoje fermoje gyvenanti indėnė Pilar, parūpinanti valtį. Pabėgimas pavyksta, tačiau Pilar, įkasta gyvatės, miršta, o Maksas įvykdo savo teisingumą Bodrou.

Kad pasiektų paskutinį taikinį, Fičą, Maksas pasivadina Nevada Smitu ir sugeba įsilieti į jo gaują, planuojančią didelį apiplėšimą. Nors Fičas įtaria, kas iš tiesų yra Smitas, tai nesutrukdo apiplėšimui, po kurio Maksas ima jį persekioti. Po susišaudymo Fičas sužeidžiamas, tačiau Maksas nusprendia palikti jį gyvą, sakydamas, kad šis yra nevertas mirti...