Navafas al Achmadas al Džaberas al Saba

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.
Nawaf Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah
Kuveito prezidentas
Gimė Nežinoma
Pilietybė Kuveito
Pareigos Kuveito prezidentas
Partija Nepriklausoma

Nawaf Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah (gimė 1944 m. birželio 25 d.) - dabartinis Kuveito prezidentas, pareigas pradėjęs eiti 2020 m. rugsėjo 30 d. Jis pakeitė savo pusbrolį Sabahą Al-Ahmadą Al-Jaberą Al-Sabahą, kuris mirė 2020 m. rugsėjo 29 d.

Al-Sabahas gimė 1944 m. Kuveito mieste. Jis yra Kuveito karališkosios šeimos narys ir mirusio Ahmado Al-Jaber Al-Sabah, kuris 1921-1950 m. ėjo Kuveito emyro pareigas, sūnus. Al-Sabahas įgijo išsilavinimą Kuveito universitete ir vėliau ėjo įvairias pareigas Kuveito vyriausybėje ir kariuomenėje.

Prieš tapdamas prezidentu, al-Sabahas ėjo gynybos ministro ir Kuveito nacionalinės gvardijos vado pavaduotojo pareigas. Jis taip pat ėjo pareigas Kuveito ministrų kabinete, įskaitant vidaus reikalų ministro ir socialinių reikalų ir darbo ministro pareigas.

Al-Sabahas žinomas dėl savo įsipareigojimo stiprinti Kuveito ekonomiką ir skatinti socialinės gerovės programas. Jis taip pat dalyvavo humanitarinėje ir labdaringoje veikloje, buvo Kuveito Raudonojo Pusmėnulio draugijos pirmininkas.

Al-Sabahas yra vedęs ir turi keturis vaikus. Jis laisvai kalba arabiškai ir angliškai.

Ankstesnis gyvenimas ir išsilavinimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nawaf Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah gimė 1937 m. birželio 25 d. Kuveito mieste, Kuveite. Išsilavinimą įgijo Kuveite, o vėliau tobulinosi Jungtinėje Karalystėje.

Karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nawaf Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah padarė ilgą ir išskirtinę karjerą valstybės tarnyboje. Karjerą jis pradėjo 1962 m. kaip Havalio gubernatorius, vėliau ėjo Džahros, Havalio ir Ahmadžio gubernatoriaus pareigas. Jis taip pat ėjo Kuveito nacionalinės gvardijos vado pavaduotojo pareigas.

2006 m. buvo paskirtas Kuveito kronprincu ir šias pareigas ėjo iki 2020 m., kai tapo Kuveito prezidentu.

Būdamas Kuveito prezidentu, Nawafas al-Ahmadas al-Jaberas al-Sabahas pabrėžė ryšių su kitomis regiono šalimis stiprinimo ir taikos bei stabilumo skatinimo svarbą. Jis taip pat stengėsi spręsti vidaus problemas, pavyzdžiui, gerinti sveikatos priežiūrą ir švietimą bei skatinti ekonomikos plėtrą.

Asmeninis gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nawafas al-Ahmadas al-Jaberas al-Sabahas yra vedęs ir turi kelis vaikus. Jis žinomas dėl savo filantropinės veiklos, ypač švietimo ir sveikatos priežiūros srityse.

Garbės ženklai ir apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Per savo karjerą Nawafas Al-Ahmadas Al-Jaberas Al-Sabahas yra gavęs daugybę apdovanojimų ir premijų, įskaitant Egipto Nilo ordiną ir Saudo Arabijos Abdulazizo Al Saudo ordiną.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]