Pereiti prie turinio

Naudota knyga

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Naudota knyga. 1960 m. Rumunijoje išleista biografinė knyga apie A. Einšteiną.

Naudota knygaknyga, anksčiau turėjusi kitą savininką. Dažniausiai, tai būna bibliotekos ir ar privatūs asmenys.[1]

Paprastai naudotos knygos atsiranda rinkoje, kuomet jos yra parduodamos arba atiduodamos į perskaitytų knygų knygyną.

Kai kuriuose naujomis knygomis prekiaujančiuose knygynuose taip pat parduodamos ir naudotos knygos. Ir atvirkščiai, kai kurie perskaitytų knygų knygynai prekiauja ir naujomis knygomis. Nors knygos autorius ar leidėjas negauna finansinės naudos iš naudotos knygos pardavimo, tokia prekyba padeda išlaikyti apyvartoje senas knygas. Perskaitytų knygų knygyne galima aptikti labai senų, retų, antikvarinių knygų arba knygų, kurių tiražas yra pasibaigęs.

Paprastai parduodamos knygos egzempliorius būna gerokai panaudotas, jame gali būti pabraukimų arba žymėjimų. Tokia knyga paprastai tinka skaitymui, bet ne kolekcionavimui. Pastarasis terminas vartojamas naudotų knygų versle ir nurodo mažą knygos vertę kolekcininkams, tačiau kartu ir jos pakankamai gerą būklę, tinkamą pirkėjui, kurio tikslas – perskaityti knygą. Skaitymui skirtos knygos egzempliorius tradiciškai kainuoja mažiau, nei kolekcinė knyga.

  1. Parkinson, Hannah Jane (2019-08-09). „A secondhand book is a glimpse into the lives of other readers“. The Guardian. Guardian News & Media Limited. Suarchyvuota iš originalo 2022-04-09. Nuoroda tikrinta 2019-10-14.