Pereiti prie turinio

Mylène Farmer

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Mylene Farmer)
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Mylène Farmer
Pilnas vardasMylène Jeanne Gautier
Gimė1961 m. rugsėjo 12 d. (63 metai)
Kanada Monrealis, Kanada
Žanraipop muzika
Kūrinių kalbosprancūzų
Veiklavokalistė, dainų autorė, aktorė
Aktyvumo metai1984-
Įrašų kompanijaPolydor

Milen Farmer (gim. kaip Milen Žana Gotjė, Mylène Jeanne Gautier, g. 1961 m. rugsėjo 12 d. Kanadoje) – iš Kanados kilusi prancūzų dainininkė ir dainų kūrėja. Ji yra visų laikų sėkmingiausia prancūziškai įrašinėjusi dainininkė, pardavusi apie 25 mln. įrašų.

Ji gimė Pierefondse, Kvebeke, Kanadoje, kur tėvai atvažiavo šeštame dešimtmetyje, kai tėvas gavo kontraktą, o į Prancūziją grįžo, kai Mylene buvo aštuonerių metų.

Mylene laikoma sėkmingiausia ir labiausiai provokuojanti prancūzų dainininkė, kurios kiekvieno albumo kopijų Prancūzijoje buvo parduota virš milijono. Ji taip pat populiari Belgijoje, Šveicarijoje, Liuksemburge, Kanadoje, Japonijoje, Rusijoje ir kai kuriose Rytų Europos šalyse.

Jos kūrybinis partneris ir bendradarbis nuo 1984 m. yra Laurent Boutonnat, kuris prodiusavo visą muziką, sukūrė jos šou ir daugumą muzikinių klipų. Boutonnat rado Farmer, kai ši atsiliepė į jo skelbimą laikraštyje, ieškant aktorės mažam filmo projektui, prie kurio jis dirbo (tuo metu jie abu buvo kino studentai Paryžiuje). Tada ir atsirado jų draugystė ir partneriavimas.

Ji debiutavo 1984 m. su daina „Maman a tort“, kuri tapo hitu, o po to 1986 m. išėjo jos debiutinis albumas „Cendres de Lune“, susilaukęs didelės sėkmės. Jame buvo tokie hitai kaip „Libertine“ ir „Tristana“.

Jos žinomiausios dainos yra „Désenchantée“, „Pourvu qu’elles soient douces“, „Sans Contrefacon“, „Libertine“, „Les mots“, „Rêver“, „California“, „Ainsi soit je“, „L’Instant X“, „Je t’aime mélancolie“, „C’est une belle journée“, „XXL“, „Je te rends ton amour“, „Oui mais non“ ir „Regrets“.