Mis 45

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Mis 45
Ms. 45 Poster.jpg
PavadinimasMs 45
Kilmės šalisFlag of the United States.svg JAV
RežisieriusAbel Ferrara
Scenaristas (-ai)Nicholas St. John
VaidinaZoë Lund
Metai1981
Žanrastrileris
Trukmė80 min.
Kalbaanglų
IMDb įrašas

Mis 45 (angl. Ms. 45) – 1981 m. JAV sukurtas kriminalinis filmas, nominuotas „Saturno apdovanojimui“ mažo biudžeto filmų kategorijoje.

Filmas tarp kritikų susilaukė daug teigiamų atsiliepimų, interneto svetainė „Rotten Tomatoes“ juostą įvertino 80 % teigiamų atsiliepimų.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Zoë Lund – Tana
  • Albert Sinkys – Albertas
  • Darlene Stuto – Laura
  • Helen McGara – Kerol
  • Nike Zachmanoglou – Pamela
  • James Albanese – Nikas

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Tana Helovyno vakarėlyje

Nebylė mergina Tana, dirbanti Manhetene siuvėja, pakeliui į namus užpuolama ir išprievartaujama ginkluoto vyriškio. Ištrūkusi ji grįžta į butą, kuriame aptinka įsilaužėlį. Šis Taną taip pat išprievartauja, tačiau mergina, smogusi lygintuvu jam į galvą, vyriškį nužudo. Negalėdama atsikratyti kūno, ji supjausto jį dalimis ir šiukšlių maišais išmėto po įvairias Niujorko vietas. Po kurio laiko Tanai ima krikti nervai ir ji vis dažniau regi košmarus, kuriuose jai pasirodo jos nužudytas vyras.

Ji pradeda vaikščioti ginkluota nužudyto vyro 45 kalibro pistoletu. Kartą vienas vyras, pamatęs, kaip ji išmeta paketą, pagalvoja, kad mergina jį pametė ir puola vytis, norėdamas grąžinti. Bijodama vėl tapti prievartos auka, Tana nuo jo bėga, o atsidūrusi akligatvyje, pribėgusį vyrą tiesiog nušauna.

Pamažu vyrų žudymas tampa jai įprastu dalyku. Tana pradeda rengtis labiau provokuojamai, kad būtų lengviau vilioti ir nužudyti ją erzinančius vyrus.

Filmo kulminacija tampa jos darbovietės organizuojamas Helovino vakarėlis. Jame Tana pasirodo persirengusi vienuole ir nužudo prie jos pradėjusį priekabiauti savo viršininką. Prasideda šaudymo šėlsmas, kuriame žmonės žūsta vienas po kito, kol Tanos smūgiu iš nugaros nenuduria jos bendradarbė.