Migracijos indeksas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Pasaulio žemėlapis pagal migracijos indeksą (2008 m. duomenys). Legenda:
  teigiamas
  neigiamas
  Nulinis
  nėra duomenų
Detalesnė informacija straipsnyje šalys pagal migracijos indeksą.

Migracijos indeksas yra skirtumas tarp teritorijos imigrantų ir emigrantų tam tikroje teritorijoje. Dažniausiai šis rodiklis yra skaičiuojamas vienam tūkstančiui gyventojų ir vienerių metų periodui. Teigiama migracijos indekso reikšmė reiškia, kad atvykusių į teritoriją žmonių skaičius yra didesnis už išvykusių žmonių skaičių, o neigiama reikšmė – kad išvykusių buvo daugiau negu atvykusių.

Apskaičiavimo pavyzdys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tarkime, kad 2000 m. sausio 1 d. šalyje A gyveno 10 000 gyventojų. Per kitus metus (iki 2001 m. sausio 1 d.) 100 žmonių į šalį A imigravo ir 300 žmonių iš jos emigravo. Be to, per tą patį laikotarpį šalyje gimė 200 kūdikių ir 100 žmonių mirė. Taigi, 2001 m. sausio 1 d. šalies A populiacija yra

Galime samprotauti, kad 2000 m. liepos 1 d. (per laikotarpio vidurį) šalyje gyveno maždaug 9950 žmonių. Skirtumas tarp imigracijos ir emigracijos yra -200. Šį skirtumą daliname iš gyventojų skaičiaus per laikotarpio vidurį:

Gautas skaičius nurodo migracijos indeksą vienam gyventojui. Kadangi dažniausiai migracijos indeksas skaičiuojamas tūkstančiui gyventojų, gautą skaičių dauginame iš tūkstančio:

Gauta reikšmė ir yra šalies A migracijos indeksas 2000-2001 m. laikotarpiui.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]