MenuetOS

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
MenuetOS
MenuetOS.png
MenuetOS darbalaukis
Kūrėjas „Ville Mikael Turjanmaa“
OS šeima
Kodo modelis atviras (32 bitų versija)
uždaras (64 bitų versija)
Paskutinė versija 0.95S / 2011 m. vasario 13 d.
Branduolio tipas Monolitinis
Licencija Privati (64 bitų versija)
Svetainė www.menuetos.net

MenuetOSatvirojo kodo operacinė sistema, parašyta asemblerio programavimo kalba, skirta 32 bitų bei 64 bitų x86 architektūros kompiuteriams. Tai realaus laiko operacinė sistema.

MenuetOS yra labai maža, į 1,44 MB lankstųjį diskelį telpanti operacinė sistema. MenuetOS iš pradžių buvo parašyta 32 bitų x86 architektūros kompiuteriams ir realizuota pagal GPL licenciją. 64 bitų MenuetOS yra platinama nemokamai, tačiau šios MenuetOS versijos išeitinis kodas nėra laisvai prieinamas.

Savybės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pasak kūrėjų, operacinė sistema buvo kuriama taip, kad būtų greita, paprasta ir veiksminga. MenuetOS turi prieigą prie interneto ir veikiančią TCP/IP saugyklą. Didelę dalį interneto kodo parašė Maikas Hibetas (Mike Hibbett).

Pagrinde MenuetOS buvo sukurta lengvesniam programavimui su asemblerio kalba, tačiau operacinėje sistemoje taip pat galima paleisti ir sudėtingesne programavimo kalba parašytas programas.

0.90 versija palaiko 1280x1024 ekrano rezoliuciją, FAT32 failų sistemą bei USB 2.0 jungtį. Operacinėje sistemoje galima žaisti Quake žaidimą.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]