Memento (filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.


Memento

PavadinimasMemento
Kilmės šalisJAV
RežisieriusChristopher Nolan
Prodiuseris (-iai)Jennifer Todd
Suzanne Todd
Scenaristas (-ai)Christopher Nolan
VaidinaGuy Pearce
Carrie-Anne Moss
Joe Pantoliano
Metai2000
Žanraspsichologinis trileris
Trukmė113 min.
Kalbaanglų
Biudžetas9 000 000 dol.

Memento yra 2000 m. filmas, kurį režisavo Christopher Nolan. Filme pagrindinis herojus serga tam tikra amnezijos forma, dėl kurios jis negali išsaugoti naujų atsiminimų.

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – personažas
  • Guy Pearce – Leonardas Šelbis
  • Carrie-Anne Moss – Natali
  • Joe Pantoliano – Tedis
  • Mark Boone Junior – Burtas

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Leonardas Šelbis turi atminties sutrikimą, kurį gavo po sužalojimo, kuri yra susijusi ir su jo žmonos nužudymu. Jis prisimena savo gyvenimą prieš sužalojimą, kai buvo draudimo ieškinių tyrėjas. Jis išmoko susitvarkyti su savo atminties praradimu tardamasis su žmogumi vardu Semis Dženkis, žmogų, kurį jis tyrė darbo reikalais. Kai kurie įsiminimo mechanizmai yra turėti sistemą, kur dėti daiktus, kalbėtis su žmonėmis, jeigu galima daugiau negu telefonu, rašyti žinutes ir, svarbiausia, darytis tatuiruotes ant savo kūno, nes jos yra pastovios. Leonardo dabartinė užduotis yra rasti ir nužudyti savo žmonos žudiką, kuris yra žmogus vardu Džonas G. Šį vardą Leo išsitatuiravęs ant savo kūno. Bėgant dienai, Leonardas yra padedamas žmonių, kurie, atrodo, yra nepriklausomi vienas nuo kito, tai ir žmogus vardu Tedis ir moteris vardu Natali. Tačiau kiekvieną kartą, kai Leo sutinka juos, jis nebeturi nė žalio supratimo, kas jie yra, kodėl jie jam padeda.

Filmo struktūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Filmo siužetas yra sudarytas dvejomis laiko juostomis: viena spalvota, o kita – juodai balta. Spalvotos sekos yra keičiamos juodai baltomis. Paskutinės yra sujungiamos chronologine tvarka.