Meiko Kaji

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Meiko Kaji (梶 芽衣子, g. 1947 m. kovo 24 d., tikras vardas Masako Ota) – japonų aktorė ir dainininkė, vaidinusi maždaug šimte filmų. Garsiausi jos vaidmenys yra aštuntojo dešimtmečio exploitation filmuose: „Lady Snowblood“ (Shurayukihime), Female convict Scorpion (Joshuu sasori) serijoje ir kituose.

Vakaruose Meiko Kaji išgarsėjo jos gerbėjui Quentin Tarantino išleidus filmą „Kill Bill“. Filmo garso takelyje buvo panaudotos dvi Meiko atliekamos dainos („Shura no Hana“ ir „Urami bushi“), kurios buvo naudojamos ir atitinkamai „Lady Snowblood“ bei „Female Convict Scorpion“ filmų garso takeliuose. „Kill Bill“ siužeto pagrindinis motyvas apie artimųjų nuskriaustą ir jiems keršijančią moterį (Uma Thurman) taip pat labai artimas daugumai Meiko Kaji pagrindinių vaidmenų. Atgijus žmonių susidomėjimui po Tarantino filmo, jos senos dainos buvo pirmą kartą išleistos kaip CD, o Meiko Kaji vėl atgaivino muzikinę karjerą, 2011 m. išleisdama pirmąjį savo albumą „Aitsu no suki-so-na burūsu“ po trisdešimties metų pertraukos. Taip pat gavo daug pasiūlymų filmuotis Holivude, tačiau atsisakė, manydama, kad svetima kalba negalės gerai vaidinti.

Biografija ir karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Meiko Kaji gimė Kandos rajone Tokijuje ir 1965 m. baigusi Yakumo akademiją iškart pradėjo dirbti kine. 1969 m. suvaidinusi seriale „Nihon Zankyoden“ atkreipė režisieriaus Masahiro Makino dėmesį. Šis sugalvojo jai sceninį vardą Meiko Kaji ir padarė pagrindine aktore vėlesnėje savo filmų serijoje „Noraneko Rokku“. 1971 m. Masahiro pradėjus kurti erotinius filmus, nenorėdama juose vaidinti, Meiko persikėlė į Toei Company. Čia atliko pagrindinį vaidmenį režisieriaus Shunya Itō filmų serijoje „Female convict Scorpion“, taip pat Lady Snowblood ir Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance, režisieriaus Kinji Fukasaku „Jakudzos kapinės“ ir kituose. Už vaidmenį filme „Sonezaki Shinju“ keturių skirtingų japonų apdovanojimų šou pripažinta geriausia aktore.

Nuo 1980 m. Meiko Kaji dirbo televizijoje ir vaidino televizijos serialuose.

Nuorodos ir šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]