Maybach Zeppelin

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Maybach Zeppelin
Maybach Zeppelin Fri.jpg
Gamintojas Maybach
Gamybos metai 19281934
Prieš jį Maybach 12
Klasė Didelis automobilis
Kėbulas (-ai) 4 durų kabrioletas
2 durų kabrioletas
4 durų sedanas
Išdėstymas FR
Ratų bazė 3734 mm

Maybach Zeppelin – prestižinis „Maybach“ kompanijos automobilis, gamintas 19281934 m. Pavadintas cepelinų garbei, kuriems prieškariu kompanija gamino variklius. Automobilis buvo toks didelis, kad vokiečių vairuotojai privalėjo išsilaikyti sunkvežimio, kurio masė didesnė nei 2,5 t, vairuotojo licenciją. Po „Daimler Double Six“ ir kartu su „Voisin“, tai buvo antrasis prabangus automobilis su V12 varikliu.

DS7[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„DS7“ (Doppel Sechs 7) versija turėjo 6971 cm³ darbinio tūrio V12 variklį, išvystantį 150 AG, esant 2800 aps./min. ir buvo gaminama nuo 1929 iki 1930 m. Pirmasis modelis vadinosi tiesiog „Maybach 12“, kurio pardavimai prasidėjo 1928 m. 1930 m. pakeistas „DS7“ gavo emblemą „Zeppelin“, kuri buvo pritvirtinta tarp priekinių žibintų, ant radiatoriaus grotelių; nors automobilis visur vadinamas „Maybach Zeppelin“, tai niekada nebuvo oficialus jo pavadinimas.

Karlo Maibacho variklio stūmokliai, kurių matmenys 86×100 mm, išdėstyti dideliais atstumais, alkūninis velenas turėjo 8 guolius, kurių vienas, esantis gale, palaikė veleną. Triukšmo mažinimui jie buvo pagaminti iš specialiomis dervomis impregnuotų kompozitinių medžiagų. Dar viena šio variklio ypatybė – trijų guolių dangteliai tvirtinosi keturiais prailgintais varžtais.

DS8[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1930 m., po „DS7“ modelio, išleistas „DS8“. Jame buvo sumontuotas 7977 cm³ darbinio tūrio V12 variklis, kuris išvystė 200 AG, esant gana mažoms 3200 aps./min. apsukoms. Šis variklis tuo metu buvo vienas galingiausių pasaulyje. Nepriklausomai nuo kėbulo tipo, automobilis galėdavo įsibėgėti iki 171 km/h.

2012 m. rugpjūtį „DS8 Cabriolet“ aukcione parduotas už 1,3 mln. eurų. Automobilyje buvo sumontuota reta „Variorex“ aštuonių pavarų dėžė su vakuuminiu perjungimu. Manoma, kad tai viena iš 100 tokių pagamintų dėžių.

Atgimimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kai „Maybach“ atgimė „DaimlerChrysler“ pavadinimu, seni „Maybach“ automobiliai, tame tarpe ir prabangus „Zeppelin“, buvo naudojami kaip rinkodaros dalis, kuria buvo siekiama susieti prekinį ženklą su originalios automobilių kompanijos palikimu. Klasikinių pavadinimų atgimimas lėmė padidėjusį atstatytų „Maybach“ automobilių populiarumą.


Commons-logo.svg

Vikiteka