Maorių vėliava

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Maorių etninė vėliava

Maorių vėliava - maorių etnoso vėliava.

Viena labiausiai pripažintų maorių vėliavų yra Tino Rangatiratanga 'Maorių nepriklausomybės judėjimo' vėliava. Ją 1990 m. sukūrė Hiraina Marsden, Jan Smith ir Linda Munn, ji laimėjo nacionalinį konkursą maorių vėliavai sukurti.

Vėliava yra trispalvė. Viršutinė dalis juoda, apatinė - raudona, jas skiria siaura balta horizontali juosta, kuri ties riba tarp pirmo ir antro trečdalių yra „perlaužta“ sūkurio tipo „lūžiu“.

Simbolika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Juoda spalva reiškia Te Korekore 'potencialaus buvimo karalystė'. Spalva simbolizuoja ilgą tamsą, iš kurios atsirado žemė. Kartu juoda spalva simbolizuoja Rangi - dangų, vyrišką, beformę, pasyvią jėgą,
  • Raudona spalva reiškia Te Whei Ao 'atėjimą į būtį, pradėjimą egzistuoti'. Ji simbolizuoja Papatuanuku žemę - motiną, visų gyvų būtybių maitintoją ir kartu sausumą ir aktyvią jėgą.
  • Balta spalva reiškia Te Ao Marama 'būties ir šviesos karalystę'. Ji simbolizuoja fizinį pasaulį, skaistumą, harmoniją, nušvitimą ir pusiausvyrą.
  • Spiralo pavidalo KORU - simbolizuoja išsiskleidžiantį paparčio lapą ir kartu - besivystančią naują gyvybę, viltį ateičiai ir atsinaujinimo procesus.

Visas derinys perteikia gamtos jėgų, vyriškų ir moteriškų, aktyvių ir pasyvių, potencialių ir fizinių, oro ir žemės pusiausvyrą. Derinį kartais interpretuoja kaip baltą debesį, kuris driekiasi virš žemės - tai atspindi maorišką Naujosios Zelandijos pavadinimą Aotearoa 'ilgo balto debesies žemė'.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]