Mažosios moterys

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Mažosios moterys
Mazosiosmoterys.jpg
Autorius(ė) Louisa May Alcott
Žanras romanas
Originalus leidimas
Pavadinimas Little Women
Šalis JAV
Kalba anglų kalba
Išleista 18681869
Lietuviškas leidimas
Vertėjas(a) Lina Paulauskaitė
Leidykla Alma littera
Išleista 2002, 2007, 2013

„Mažosios moterys“ (angl. Little Women) – amerikiečių rašytojos Louisos May Alcott romanas, išleistas 18681869 m. Originali versija pasirodė dviem tomais. Knyga susilaukė didžiulio populiarumo ir šiandien yra laikoma vaikų literatūros klasika.

Istorijos centre – keturios seserys: Megė, Džo, Betė ir Eimi. Mergaičių šeima kadaise buvo turtinga, tačiau pasakojamuoju metu kenčia nepriteklius. Maža to, jų tėvas dalyvauja JAV pilietiniame kare. Mergaitės yra priverstos užmiršti nerūpestingą gyvenimą, dirbti bei vertinti kasdienes smulkmenas. Romane autorė jautriai pavaizduoja keturių mergaičių charakterius, santykius su motina bei aplinkiniais. Seserys iš mergaičių pamažu virsta „mažosiomis moterimis“.

Romane „Mažosios moterys“ apstu autobiografinių detalių iš Louisos May Alcott gyvenimo: autorė taip pat buvo iš keturių vaikų šeimos ir vaikystėje kentė skurdą. Prašoma leidėjų, Alcott parašė du knygos tęsinius.

Lietuvoje pirmą kartą išleista 2002 m. Perleista 2007 ir 2013 m. Iš anglų kalbos vertė Lina Paulauskaitė, išleido „Alma Littera“.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]