Lihue

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Lihue
angl. Lihue
Lihue-hawaii-aerial.jpg
Miestas iš paukščio skyrdžio
Laiko juosta: (UTC-10)
Valstybė Jungtinių Amerikos Valstijų vėliava Jungtinės Amerikos Valstijos
Valstija Havajai Havajai
Apygarda Kauai
Gyventojų (2010) 6 455
Commons-logo.svg Vikiteka Lihue

Lihue (hav., angl. Lihue arba Līhuʻe) – miestas JAV, Havajų valstijoje. Miestas yra Kauai saloje, pietrytinėje jos dalyje. Tai svarbus turistinis centras. Yra tarptautinis oro uostas, o taip pat veikia svarbiausias Kauai salos uostas. Havajiečių kalba Līhuʻe reiškia „šaltą vėsą“.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Senovėje Lihue buvo nedidelis kaimas. Lihue yra buvusiame Punos regione, pietrytinėje salos pakrantėje. Karališkasis gubernatorius Kaikioʻewa 1837 m. oficialiai paskelbė jį savo buveine. Atsiradus cukraus pramonei ir pastačius didelį cukraus fabriką, Lihue tapo centriniu salos miestu. William Harrison Rice 1856 m. sukūrė pirmąją laistymo sistemą.

Plantacijos savininkas Paulius Isenbergas padėjo vokiečiams emigruoti į Lihue nuo 1881 m. Netrukus (1883 m.) buvo įkurta pirmoji liuteronų bažnyčia Havajuose. Iki 1930 m. George'as Nortonas Wilcoxas tapo vienu didžiausių cukranendrių plantacijų savininku, įsigijęs Grove Farm iš Hermann A. Widemann.

Wilcox šeimos namai, Kilohana, buvo paversti restoranais ir dovanų parduotuvėmis. Siaurukas turistinis geležinkelis su senoviniais dyzeliniais lokomotyvais iš „Whitworth“ ir „General Electric“ siūlo ekskursijas po plantacijas. Taip pat siūlomos ekskursijos žirgais. Lihue taip pat yra Kauai muziejus, kuriame aprašoma Kauai istorija.[1].

2010 m. čia būta 6,4 tūkst. gyventojų. Beveik pusė gyventojų buvo azijiečių kilmės.[2]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]