Pereiti prie turinio

Ledi Godiva

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ledi Godiva Koljero paveiksle 1898

Ledi Godiva arba Godgifu – anglosaksų grafienė, Mersijos grafo Leofrico žmona, kuri pasak legendos prajojo per Koventrio miestą nuoga tam, kad jos vyras sumažintų mokesčius miesto gyventojams.

Legenda[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Koventrio gyventojai dėl vis didėjančių mokesčių galėjo būti visiškai nuskurdinti. Į šią situaciją įsikišo Leofrico žmona ledi Godiva. Gailėdama nelaimingų Koventrio žmonių, ji nuėjo pas savo vyrą prašyti, kad jis atidėtų mokesčių rinkliavą. Šis suerzintas jos užsispyrimo ir norėdamas padaryti galą įkyriems prašymams pateikė keistą pasiūlymą. „Užlipk nuoga ant savo arklio, − pasakė jis žmonai. − Ir prajok pro miesto turgų nuo vieno galo iki kito, kai jame bus susirinkę žmonės“. Jis pažadėjo, kad Godivai grįžus, jos noras bus išpildytas ir miesto žmonėms nereikės mokėti naujų mokesčių.

Leofricas tikėjosi, kad žmona, šokiruota ir susigėdusi, atsisakys šio siūlymo. Tačiau, jo nuostabai, ji sutiko. Kitą rytą visiškai nuoga, prisidengusi kūną gražiai krintančiais plaukais, ledi Godiva sėdo ant žirgo ir prajojo pro turgų. Leofricas neturėjo kito pasirinkimo, tik išpildyti jos prašymą ir panaikinti mokesčius. Taip ledi Godiva įėjo į istoriją.

XVIII a. Koventrio miestas vis dar gyrėsi esąs atleistas nuo mokesčių.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]