Pereiti prie turinio

Lazerinis gulsčiukas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Šiuolaikinis lazerinis gulsčiukas

Lazerinis gulsčiukas – prietaisas, gulsčiai ar stačiai padėčiai nustatyti. Prieš ar aplink prietaisą yra atvaizduojama vertikali ir/arba horizontali liniją(-os). Šis įrankis yra itin plačiai taikomas atliekant vidaus darbus, apdailoje.

Veikimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Taškinio lazerio spindulys yra paverčiamas ilga ir plona linija, kuri naudojama suprojektuoti tikslią horizontalią ar vertikalią ašis. Egzistuoja modeliai, turintys lazerio moduliacijos funkciją, kuri leidžia dirbti su lazeriniais imtuvais skirtais rotaciniams nivelyrams. Prietaisuose dažnai naudojamas 635 nm bangos ilgio (raudonas) lazerinis diodas linijų atvaizdavimui. Yra lazerinių gulsčiukų ir su 532 nm (žaliu) bangos ilgio lazeriu, kurie yra geriau matomi žmogaus akims.

Tikslumas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Prietaisas atvaizduoja tikslią horizontalią ir/arba vertikalią ašį, kurios tikslumas gali būti matuojamas milimetrais metrui arba colio dalimis tam tikram atstumui pėdomis. Šiuo metu aukščiausios klasės prietaisai gali siekti tikslumą apytiksliai lygų 0,3 mm/m, o vidutinės klasės – apie 1,5 mm/m.