Kriek

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Taurė belgiško kriek alaus.

Kriek – Belgijoje gaminamas lambic tipo (savaiminės fermentacijos) vyšninis alus (olandiškai kriek – rūgščioji vyšnia). Kriek alus gaminamas iš rūgščiųjų (Morello) vyšnių, paplitusių Briuselio regione.

Kriek gaminamas į savaiminės fermentacijos alų (lambic) dedant vyšnių su kauliukais. Vyšnios aluje paliekamos keletui mėnesių, per tą laiką jose esantis cukrus pilnai sufermentuojamas – taigi fermentacijos pabaigoje vyšniose esančio cukraus nebelieka, o aluje jaučiamas vyšnių skonis be saldumo. Galiausiai, fermentacija baigiama vyšnias iš alaus pašalinus. Kadangi tiek vyšnios, tiek ir lambic tipo alus yra rūgštūs, tai ir kriek alus taip pat yra palyginti rūgštus.

Kai kurie gamintojai jau pagamintą alų pasaldina (kad jis taptų skanesnis plačiajai visuomenei), taip pat vietoje tikrų vyšnių imta pilti vyšnių sulčių ir fermentuoti trumpesnį laiką.

Keletas Belgijos daryklų kriek vadina vyšninį alų, gamintą ne iš lambic tipo alaus, o iš Oud bruin alaus. Nors šis alus faktiškai nėra kriek, tačiau kelios jo rūšys yra aukštos kokybės.

Žinomiausi pavadinimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tradicinis (nesaldytas) kriek:

Saldintas kriek:

Vyšninis alus Oud bruin pagrindu:

  • De Ryck Kriek Fantastiek
  • Liefmans Kriek
  • Kasteel Kriek
  • Verhaeghe Echt Kriekenbier