Koromoto Dievo Motina

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Koromoto Dievo Motinos paminklas Guanarėje

Koromoto Dievo Motina (isp. Nuestra Señora de Coromoto) arba Koromoto Mergelė) – Venesuelos globėja. Tai Mergelės Marijos apsireiškimas 1652 m. įvykęs Venesuelos mieste Guanarėje. Jos šventė minima rugsėjo 11 d.

Įkūrus Guanarės miestą katalikams sunkiai sekėsi krikštyti vietinius indėnus. Pasak legendos, 1652 m. rugsėjo 8 d. Mergelė Marija pasirodė Kospeso kasikui Koromotui ir jo žmonai ir tarė: „eikite į baltųjų namus ir prašykite, kad jie aplietų jūsų galvas vandeniu, kad keliautumėte į rojų“. Kasikas Koromotas nuėjęs pas enkomjenderą Chuaną Sančesą ir papasakojęs savo regėjimą. Jis patikinęs, kad po 8 dienų katekizmo mokymosi gentis bus pasiruošusi krikštui.

Ikona Koromoto Mergelė

Dalis Kospeso indėnų atsivertė į krikščionybę, tačiau pats kasikas to daryti nenorėjo, nes jo valdžia nebetektų galios. Kasikas grįžęs į mišką, bet jam vėl pasirodžiusi Mergelė. Jis supykęs griebė ginklą ir liepė jai dingti. Jos vietoje likęs medžio skaidulų ženklas, dabar saugomas kaip relikvija. Kasikui vėliau įkandusi nuodinga gyvatė ir šis vėl atkeliavęs į Guanarę ir prašęs krikšto. Jis ir likę sukilę indėnai buvo apkrikštyti. Kasikas gavęs Anchelio Kustoidijo vardą ir gyvenęs daug metų.

Koromoto Dievo Motina paskelbta Venesuelos globėja 1950 m. popiežiaus Pijaus XII. Popiežius Benediktas XVI Koromoto Dievo Motinos koplyčią paskelbė bazilika.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]