Klaipėdos koncertų salė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Klaipėdos koncertų salė – didžiausia koncertinė įstaiga Klaipėdos mieste ir Vakarų Lietuvos regione, iš esmės atliekanti filharmonijos funkciją. Šiuo metu[kada?] dirba čia dirba trys profesionalūs meno kolektyvai: Klaipėdos kamerinis orkestras, kamerinis choras „Aukuras“, Klaipėdos brass kvintetas.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Klaipėdos koncertų salė įsikūrusi pastate, kurio atsiradimo istorija susijusi su šaulių organizacija. 1841 m. tarp dabartinių Šaulių ir S. Nėries gatvių šauliai įsigijo nemažą plotą žemės, kur pirmiausia įsiruošė šaudyklą. Netrukus prie Šaulių gatvės pastatytas mūrinis pastatas – organizacijos būstinė. Kaip matyti iš G. Waldhauer piešinio, iš pradžių šaulių namas buvo paprastas, nesudėtingos architektūros. Už šio pastato užveistas sodas, kuriame pastatyta orkestrinė ir nedidelis pastatas, vadintas stikliniu paviljonu. Šaudykla rekonstruota 1878 m. Tikriausiai tuo pačiu metu perstatytas ir pats pastatas, papuoštas lipdiniais, įrengta didelė salė su scena. Šie suglausti pastatai, tebestovi ir dabar. Šaulių namuose buvo didžiausia miesto koncertų salė. Pastate buvo ir mažesnė – pobūvių salė. Ją galėjo išsinuomoti miestiečiai. Šaulių organizacijos namų kompleksas buvo populiarus. Jo salėse ir sode buvo rengiamos masinės šventės, šaudymo turnyrai. Tam tikrais laikotarpiais šaulių namo salė sėkmingai konkuravo su miesto teatru.

Tarybiniu laikotarpiu pastate buvo įsikūrę „Karininkų namai“, kuriuose vyko aktyvi, tiems laikams būdinga kultūrinė veikla.

1991 m. šios patalpos perduotos Muzikos centrui.

2004 m. gruodžio mėnesį atlikta kapitalinė pastato rekonstrukcija.

Nuo 2005 m. balandžio mėnesio čia savo veiklą pradėjo Klaipėdos koncertų salė.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • „Senoji Klaipėda“, – J. Tatoris, 1994 m.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Klaipėdos koncertų salė