Pereiti prie turinio

Kenny G

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Kenny G
angl. Kenneth Gorelick
Gimė 1956 m. birželio 5 d. (68 metai)
Sietlas, JAV
Veikla muzikantas, saksofonistas
Vikiteka Kenny G

Kenneth Gorelick (geriau žinomas savo sceniniu vardu Kenny G, g. 1956 m. birželio 5 d.) – JAV muzikantas, saksofonistas.

Būdamas 17 metų pradėjo groti Barry White Love Unlimited Orchestra. Mokėsi Vašingtono universitete. Nuo 1981 m. Kenny G išleido daug solinių albumų, dirbo su Whitney Houston, Natalie Cole ir Aretha Franklin. Plataus pasisekimo sulaukė 1986 m. išleidęs savo ketvirtąjį alnumą „DuoTones“. 1994 m. apdovanotas Grammy Award už geriausią instrumentinę kompoziciją „Forever in Love“. ypatingo pasisekimo sulaukė jo hitai „Songbird“ ir „Waiting for You“.

Kenny G Ultimate albumas

Albumas „Breathless“ (1992 m.) vien Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo parduotas 8 000 000 egzempliorių tiražu (pasaulyje šio albumo kopijų yra parduota daugiau nei 30 000 000), kalėdinis įrašas „Miracles: The Holiday Album“ (1994 m.) savuoju populiarumu išprovokavo visą seriją („Faith: A Holiday Album“ (1999 m.) ir „Wishes: A Holiday Album“ (2002 m.) o jazz „standartų“ rinkinys „Classics In The Key Of G“ (1999 m.) net visko mačiusius muzikos ekspertus pritrenkė nesumeluotu sentimentalumu ir super singlu su pačiu Louis Armstrong.

Kenny G įtvirtino savo pozicijas ir kaip sesijinis muzikantas – jis tapo vienu geriausiu partneriu-instrumentalistu tokių žvaigždžių kaip George Benson, Chaka Khan, Michael Bolton, Smokey Robinson, David Sanborn ar Earth, Wind & Fire įrašų sesijose.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]